Jesse Pinkman, Better Call Saul’da Yer Alabilir

Breaking Bad ve Better Caul Saul’un yaratıcısı Vince Gilligan, Jesse Pinkman’ın Better Call Saul’la geri dönmesinin ihtimaller dahilinde olduğunu dile getirdi.

Televizyon tarihinin en iyi yapımlarından biri olan Breaking Bad’in başladığı günden bu yana 10 yıldan fazla bir süre geçti. Dizinin yaratıcısı Vince Gilligan ise 2013’te sona eren Breaking Bad’in ardından Better Call Saul ile aynı evrene bir nevi geri dönüş yapmıştı. Dizinin 10. yıldönümü kutlamalarıyla birlikte Vince Gilligan, verdiği bir demeçte Breaking Bad’in başkarakterlerinden biri olan Jesse Pinkman’ın Better Call Saul’a geri dönebileceğini söyledi.

Bryan Cranston, Aaron Paul ve Vince Gilligan
Bryan Cranston, Aaron Paul ve Vince Gilligan – Fotoğraf: Gregory Peters/AMC

Vince Gilligan, Jesse Pinkman’ın Better Call Saul’da Yer Alma İhtimali Hakkında Konuştu

Breaking Bad’in ‘Felina’ adlı final bölümünde Walter White vurulmuş ve yakalanmıştı. Dizinin başından beri aralarında ilginç bir ilişki olan suç ortağı Jesse Pinkman ise bir arabaya atlayıp kaçarak özgürlüğüne kavuşmuştu. Breaking Bad’te yaşanan olaylardan çok daha önceki bir zamanda geçen Better Call Saul’un başlamasıyla hayranlarda birçok soru işareti oluşmuştu. Mike Ehrmantraut, Gustavo Fring ve Hector Salamanca karakterlerinin Better Call Saul’da tekrar görünmesinin ardından birçok hayran, Walter White ya da Jesse Pinkman’ın da geri dönüp dönmeyeceğini merak etmişti.

Breaking Bad’in bitişinin 10. yıldönümünü kutlayan Vince Gilligan, verdiği bir demeçte bunun mümkün olabileceğini dile getirdi. Breaking Bad’in finalinden sonra Jesse Pinkman karakteri için şunları söyledi: ,

Jesse Pinkman, özgür bir geleceğe kavuşmuş da olabilir. Bir sonraki köşede onu bir polis de bekleyebilir. Şahsen, kaçtığını düşünmek isterim çünkü çok fazla bedel ödemişti. Kaçtığına inanmak hoşuma gidiyor. Bir kariyer olarak neyi yapması gerektiğini gerçekten bilmiyorum. Umarım kurtulur. Hatta biriyle tanışır ve artık bir suçlu olmaz. Ben o karakterden hep hoşlanmıştım. Onun hep yumuşak bir noktası vardı.

Jesse Pinkman’ın Better Call Saul’da geri dönüp dönmeyeceği ile alakalı Vince Gilligan, “Bu karakterin gelecekte yeniden geri dönüp dönmeyeceğini asla bilemezsiniz. Her şey mümkün.” olduğunu söyledi. 4. sezona başlamaya hazırlanan Better Call Saul, her ne kadar Breaking Bad’ten çok daha öncesini anlatsa da Breaking Bad sonrasının da görüldüğü birkaç sahneye dizide yer verilmişti. Kim bilir Jesse Pinkman belki geçmiş zamanda olmasa da şimdiki zamanda gözükebilir. Vince Gilligan’ın da dediği gibi. Her şey mümkün.

You may also like