Michael Pederson’ın Sahte Sokak Tabelaları

Sidneyli sanatçı Michael Pederson, küçük sokak tabelarıyla esprili mesajlar veriyor. Şehrin en beklenmedik yerlerinde karşınıza çıkıyor.

Pederson, halka açık bir alanda “Lütfen burada bekle. Gelecekteki benliğiniz yakında sizinle buluşacak.” tabelasıyla karşınıza çıkabiliyor. Ya da halka açık bir telefon kulübesinin içine girerseniz, o telefonun zaman yolculuğu ödemeli bir telefon olduğunu belirten bir işaretle karşılaşabilirsiniz. “Asla 9’a basma” uyarısının gerçek olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Sanatçı Huffington Post‘a verdiği bir mülakatta “Mizahla insanları buluşturmanın en hızlı yolu, halka açık yerlerde bunu yapmaktır.” diyor ve ekliyor “Umarım bunlar fikirleri de beraberinde getirir ve düşünmeye zorlar.

Michael Pederson her sanatçı gibi boya ve kağıtla işe başlayanlardan. Ama o galerilerde sergilenen bir sanatçı olmayı tercih etmeyerek, sokak sanatına ilgi duydu.

Sokak sanatını “Dış dünyada bir varlığa sahip olmak” olarak tanımlayan sanatçı, eserleri için de “Bazen bir saat içerisinde kaldırılacak, bazen aylar sürecek.” diye ekliyor.

Sanatçının daha fazla eserini görmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Zeen Social Icons