Perşembe, Eylül 29, 2022

Güzel bir gün olsun!

Hawaii Lav Nehirleriyle Kaplandı

Hawaii 'de Kilauea volkanik dağından akan lavlar oldukça ilgi gördü. Big Island'ta patlayan...

Yurt Dışında En Büyük...

Geçmişten günümüze birçok yerli film yine birçok film festivalinde üst düzey ödüller aldı....

Dünya Aslında Var Olmamalı

Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) araştırmacıları yani bir rapor yayımladı. Raporda şu...

Hayatın Kadrajından Objektife Yansıyan...

Achmad Zulkarnain... 24 yıl önce Endonezya'da elleri ve bacakları olmadan doğdu. Zulkarnain, bir...
Ana SayfaSanatKötüden İyiye "En...

Kötüden İyiye “En İyi Film” 2018 Oscar Adayları

Google News

2017 yılı Hollywood için çalkantılı olaylara sahne oldu. Taciz skandalları ve online platformların öngörülemez yükselişi işleri değiştirdi. Oscar 2018, işte bu durum altında gerçekleşecek.

Yaşanan olaylara rağmen, bu sene de Oscar adayı olarak çok güçlü hikayeler var. Elbette kalite açısından belki de tarihinin en iyi senelerinden biri değildi ama heyecan yaratan filmlerin varlığı, Oscar 2018‘i merak edilir kılıyor.

Biz de sizler için “En İyi Film” adayı olan Oscar filmlerini, -bize göre- kötüden iyiye doğru sıralayıp, inceledik.

9. The Post

The Post, usta yönetmen Steven Spielberg’in yönetmenliğini üstlendiği bir film. Oyuncu kadrosunda Oscarların vazgeçilmezi Meryl Streep ve başarılı oyuncu Tom Hanks bulunuyor.

Film 1971 yılında ABD‘de  ve dünyada büyük ses getiren ‘Pentagon Belgeleri‘ skandalını konu alıyor. Bunu gazetenin genel müdürü Katherine Graham ve yayın yönetmeni Ben Bradlee‘nin hayatı üzerinden işliyor.

Biyografik ve tarihi bir film, The Post. Dönemin araştırmacı gazetecileri, ABD‘nin Vietnam’a yaptığı müdahaleleri gösteren gizli belgeleri ele geçirir. Dünya çapında sansasyon yaratacak belgeleri yayınlayıp yayınlamama kararı Katherine Graham ve Ben Bradlee‘ye kalmıştır. İkilinin kararı üzerine belgeler yayınlanır fakat dünyayı ayağa kaldıran bu belgeler, ikiliyi Amerikan devletiyle karşı karşıya getirir.

the-post-tom-hanks-meryl-streep.jpg

Hukuk, medya ve basın konularında çarpıcı mesajlarıyla, usta oyunculuklarıyla The Post, 2018 yılının dikkat çeken yapımlarından.

Okumaya devam edin

WD’nin Muazzam Sokak Çizimleri

Atina'da yaşayan Endonezyalı sanatçı sokakları tuval olarak kullanıyor. Wild Drawing yani Vahşi Çizim anlamına gelen kelimenin kısaltması olan WD adını kullanan sanatçı, göz alıcı sokak çizimleriyle renklendiriyor. WD, modern metropollerin sokaklarında, boş duvarlarında yenilikçi kompozisyonlar yaratıyor. Endonezyalı olan sanatçı, şu...

Michael Pederson’ın Sahte Sokak Tabelaları

Sidneyli sanatçı Michael Pederson, küçük sokak tabelarıyla esprili mesajlar veriyor. Şehrin en beklenmedik yerlerinde karşınıza çıkıyor. Pederson, halka açık bir alanda "Lütfen burada bekle. Gelecekteki benliğiniz yakında sizinle buluşacak." tabelasıyla karşınıza çıkabiliyor. Ya da halka açık bir telefon kulübesinin içine...

Julius Neubronner: Fotoğrafçı Güvercinlerin Hikayesi

Geçen yüzyılın başında, havacılığın henüz emekleme döneminde, Julius Neubronner adlı bir Alman yeni bir fikir ortaya attı. Bir güvercin göğsüne bağlanabilecek minyatür bir kamerayla havadan fotoğraflar çekebilirdi. Julius Neubronner, Frankfurt yakınlarındaki memleketi Kronberg'in yakınında bulunan bir sanatoryuma ilaç yollamak için...