1. Sanat

Ed Sheeran Dünya’da Tek Olduğunu Belgeledi

Ed Sheeran ilk olarak 2009 ve 2010 yıllarında internet üzerinde paylaştığı şarkılarıyla tanındı. Şu an kendisini 2017 Mart’ında çıkan “Divide” albümüyle yılın en çok satan müzisyeni.

İngiliz şarkı yazarı ve yorumcusunu Drake’in “More Life” albümü ve üçüncü sıradaysa Taylor Swift’in “Reputation” albümü takip ediyor.

Ed Sheeran Dünya'da Tek Olduğunu Belgeledi 1

Açıklama, Uluslararası Fonografi Endüstrisi Federasyonu (IFPI) tarafından Londra’da yapıldı. “Shape of You” ve “Perfect” single’larının da bulunduğu albüm 36 ülkede “multi platin” oldu. IFPI, bir sanatçının hem yılın en çok satan albümüne hem de yılın single’ına erişmesinin bir ilk olduğunu söyledi.

Ed Sheeran Dünya'da Tek Olduğunu Belgeledi 2

Ed Sheeran’ın üstün başarıları üzerine plak şirketi Warner Music Group’tan da bir açıklamada geldi.

“Ed gerçekten muhteşem bir şarkı yazarı ve vokalist, hikaye anlatma ve insanlara hissettirme kabiliyeti de onu diğer sanatçılardan ayırıyor”

Ed Sheeran Dünya'da Tek Olduğunu Belgeledi 3

Henüz daha 27 yaşında olan Ed Sheeran, sahip olduğu kabiliyetlere bakılırsa bu kadarla sınırlı kalmayacağa benziyor. Ayrıca geçen ay 11 yaşından beri tanıdığı arkadaşı Cherry Seaborn ile nişanlandığını duyuran Ed Sheeran, hayranlarını sevindirmişti.

Ed Sheeran Dünya'da Tek Olduğunu Belgeledi 4