Döviz Kazancı İçin Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Zamanı

Döviz Kazancı İçin Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Zamanı

Bu içerik ücretli ortaklık içermektedir. Aksi Panda’nın editöryal dokunuşu yoktur, görüşlerini yansıtmayabilir.

Türk Lirası’ndaki belirsizlik kimileri için kriz, kimileri için fırsat. Maaşı veya geliri TL olanın kazancı günden güne eriyor. Fakat döviz kazananlar için durum tam aksi. Grafik yeşillendikçe, dövizinin TL karşısındaki değeri artıyor.

İşte bu durum döviz kazanç elde etmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Kuzey Kıbrıs konut projeleri bu anlamda kazançlı bir fırsat sunuyor.

KKTC’nin tek emlak haber portalı Kıbrıs Emlak Merkezi yatırımcı analizine göre, son haftalarda yatırım rotasını Kuzey Kıbrıs’a çevirenlerin sayısında ciddi bir artış var.

Hızlı bir şekilde döviz kazanmak isteyenler Kıbrıs emlak ilanlarını inceliyor. Çünkü KKTC konutları sterlin ile kiralanıyor.

Örneğin başkent Lefkoşa satılık daire ilanları ortalama 40 bin sterlinden başlıyor. TL karşılığı 700-750 bin civarı. Bu fiyata aldığınız evi yine ortalama 350 sterline kiraya verebiliyorsunuz. Aylık getirisi 6500-7000 TL’ye denk geliyor bugünün kuruyla.

Peki bu evler kimlere kiralanıyor derseniz, ilk sırada öğrenciler var. Üniversite eğitimi için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan öğrenci sayısı ortalama 100 bin. Ve son yıllarda üçüncü dünya ülkelerinden gelen öğrenci sayısında artış var. Ülkelerinden döviz geldiği için, kira ödemelerini de rahatlıkla dövizle yapıyorlar. O yüzden bir süre öncesine kadar Türk Lirası ile kiralanan Lefkoşa emlak ilanları, bir kez daha sterline döndü. Ona rağmen kiralık ev bulmak çok zor. Çünkü talep artıyor.

İşte bu kazançlı tablo, Türkiyeli yatırımcının dikkatini çekiyor. Üstelik Türkiyeli alıcılar KKTC bankalarından kredi de kullanabildiği için, TL ile borçlanıp sterlin kira geliri kazanmaları daha da cazip geliyor.

Fakat Kıbrıs Emlak Merkezi alıcılar için bir de uyarıda bulunuyor. KKTC’de emlak yatırımının kazançlı ve avantajlı olduğunu vurgulayan portal, mutlaka alıcının projeyi ve satıcı firmayı en iyi şekilde araştırmasını öneriyor.

Kıbrıs Emlak Merkezi Hakkında

Döviz Kazancı İçin Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Zamanı

Kuzey Kıbrıs emlak ve inşaat sektörünü tek çatı altında buluşturan bir portal. Türkçe, İngilizce ve Rusça yayın yapıyor. Kıbrıs’ın neredeyse tüm güçlü firmaları portalın üyeleri arasında. Sitede ilanları, projeleri inceleyebilir, firmalar hakkındaki haberleri ve röportajları okuyabilirsiniz.

Bilinçli ve güvenli yatırım yapmak isteyenlerin yakından takip ettiği Kıbrıs Emlak Merkezi, KKTC’de yatırım hakkında merak edilenleri canlı destek sistemi ve soru – cevap kategorisi üzerinden de yanıtlıyor.
Total
0
Shares
Önceki
En Eğlenceli Fiziksel ve Dijital Çocuk Oyunları
En Eğlenceli Fiziksel ve Dijital Çocuk Oyunları

En Eğlenceli Fiziksel ve Dijital Çocuk Oyunları

Bu içerik ücretli ortaklık içermektedir

Sonraki
Tamay Enerji Danışmanlık
Tamay Enerji Danışmanlık

Tamay Enerji Danışmanlık

Bu içerik ücretli ortaklık içermektedir

Bunları da Beğenebilirsin