En Eğlenceli Fiziksel ve Dijital Çocuk Oyunları

En Eğlenceli Fiziksel ve Dijital Çocuk Oyunları

Bu içerik ücretli ortaklık içermektedir. Aksi Panda’nın editöryal dokunuşu yoktur, görüşlerini yansıtmayabilir.

Evde uzun saatler geçiyor, çocukların bilgisayar veya telefon ekranlarında geçirdikleri süre de uzuyor. Bu durum ise çocukların hareketsiz kalmasına neden oluyor. Hareketsiz kalan çocuklar obezite, kas gelişimi, denge problemleri ve omurga rahatsızlıklarıyla yüz yüze kalıyor. Beden sağlığına zarar vererek yüksek riskler barındıran bu durumu engellemek için çocuklarınızla içinde fiziksel aktivitelerin de bulunduğu oyunlar oynamanız tavsiye edilir.

Eğlenceli ve Faydalı Oyunlar

Çocukların iyi olması demek hem bedensel hem de zihinsel olarak sağlıklı olması demektir. Ondan dolayı çocuklarımız dijital oyun oynarken bile onları fiziksel aktiviteye yönlendirmeniz yararınıza olur. Bu yazımızda sizinle hem fiziksel hem de dijital aktivitelerin bir arada bulunduğu oyun önerilerimizi paylaşacağız. Öncelikli olarak oyunun temel amacı bireye neşeli ve iyi bir ruh hali sağlamak olacak. Haydi, önerileri oku ve çocuğunla eğlenceli oyun oyna. Üstelik hem fiziksel hem dijital önerilerle.

Just Dance

Bunun için size tavsiye edebileceğimiz ilk oyunun adı Just Dance’dır. Bu oyun her gün minimum yarım saat oynandığında obeziteyi engelleyerek zayıflamanıza hem de daha enerjik ve hareketli bir ruh haline sahip olmanızda fayda sağlayacaktır. Oyunu çeşitli seçeneklerde seçenek çeşitli platformlarla oynayabilmeniz mümkündür. Oyunun size uygun olup olmadığını öğrenmek için YouTube üzerinden videolarını izleyerek karar verebilirsiniz.

Music Tales

Bir diğer uygulama ise Music Tales. Bu uygulama çocukların müzik sevgilerini geliştirmesi için tasarlanmıştır. Ayrıca hem çocukların gizli kalmış müzik yeteneklerini öne çıkartır hem de ailecek şarkı söyleyip dans etmenizi sağlar. Ailecek yapılan bir aktivite olduğu için de aile içi ilişkiyi ve sosyal ilişkiye geliştirmeye büyük oranda yardım sağlamaktadır.

Yap-Boz

Bir diğer tavsiye edebileceğimiz uygulama ise çocukların zekâ gelişimine çok fazla faydası bulunan yapboz oyunudur. Gerek sanal alemde gerekse gerçekte bulabileceğinizi bu oyun çocukların zekâ gelişimine çok fazla katkı sağlamaktadır. Çocuklar da bu yapboz parçalarını bir araya getirirken hayal kurma becerilerini geliştirmektedir. Örnek vermek gerekirse bir ev yapbozu oluşturacak olan çocuk analitik düşünme becerisini geliştirerek yapbozun parçalarını bir araya getirmektedir.

Bil Bakalım

Bunun dışında “Bil Bakalım Kim?” oyununun da çocukların zekâ gelişimine katkısı oldukça önemlidir. Bu oyun çok eskiye dayanan popüler bir oyun olmakla birlikte çeşitli karakterlerin ve kartların arasından rakibindeki karakteri tahmin etmeye dayalı bir oyundur. Kişiler rakibindeki karakteri bulmaya çalışırken müthiş derecede beyin fırtınası yaparak zihin gelişimine katkıda bulunmaktadır. Bunun yanında en az iki kişiyle oynandığı için bireyin sosyal gelişimine de katkı sağlamaktadır.

Mental Up

4-13 yaş arası çocukların zihinsel becerilerini güçlendirebilecek zeka oyunları sunan bu yerli uygulama, son zamanlarda hem oyun sayısını artırdı hem de fiziksel egzersizler ekledi. Yani önce zeka oyunları oynayıp sonra da spor egzersizleri yapmanız mümkün. Hem de gün sonunda detaylı bir şekilde performansınızı analiz ediyor ve size rapor olarak sunuyor. Böylece güçlü becerilerinizi görebiliyor ve güçsüz becerilerinizi daha fazla güçlendirme şansı yakalıyorsunuz. Şuradan inceleyebilirsiniz: Mental Up.

Bu ve bunun gibi daha bir çok oyun olduğunu söyleyebiliriz. Fakat burada önemli olan çocuklarınızı sıkmadan mutlaka denetim altında tutarak bu oyunlara teşvik etmemizdir. Çünkü bu tarz oyunlar gerçek hayatta oynanabildiği gibi sanal alemde de oynanmaktadır ve sanal alem çocuklar için bazen tehlike oluşturabilmektedir. Bundan dolayı mutlaka öncelikli olarak önleminizi alıp daha sonrasında çocuklarınızın çeşitli alanlarda gelişimini sağlayacak bu oyunları oynamasına izin vermeniz gerekmektedir.
Total
0
Shares
Önceki
SEO Uyumlu Makale Neden Önemlidir?
SEO uyumlu makale

SEO Uyumlu Makale Neden Önemlidir?

Bu içerik ücretli ortaklık içermektedir

Sonraki
Döviz Kazancı İçin Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Zamanı
Döviz Kazancı İçin Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Zamanı

Döviz Kazancı İçin Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Zamanı

Bu içerik ücretli ortaklık içermektedir

Bunları da Beğenebilirsin