Avrupa’daki Doğal Bisiklet Yolları

Avrupa’daki Doğal Bisiklet Yolları

Bu içerik ilk olarak 13 Ocak 2020 tarihinde yayınlandı. Bu nedenle güncelliğini yitirmiş olabilir.

Bisikletiyle alıp başını gitmek isteyenler ve kendilerine bisiklet rotası arayanlar için Avrupa seyahati doğru bir tercih olabilir. Avrupa’daki doğal bisiklet yolları bisiklet kullanıcıları için oldukça güzel bir deneyim sunuyor.

Bisiklet temiz bir dünya için önemli bir ulaşım aracı. Aynı zamanda birçok kişi için ise bir tutku. Dünya genelinde bisiklet turizmi yapanların sayısıysa bir hayli fazla.

Avrupa tarihi ve kültürünün yanı sıra bisiklet kullanıcıları için de doğru bir tercih. Avrupa’da birçok doğal bisiklet yolları bulunuyor.

Konstanz Gölü, Almanya

Avrupa’daki Doğal Bisiklet Yolları
Konstanz Gölü

Konstanz Gölü’nün tamamı veya bir kısmı boyunca bisiklet sürmek, minimum çaba ile maksimum doğal zevk sunar. Eylül ayı, bu araçsız, düz Bodensee-Radweg bisiklet yolunu (toplam uzunluğu 260km) görmek için ideal bir aydır.

Avrupa’daki Doğal Bisiklet Yolları
Konstanz Gölü

Güneyde karla kaplı Alpler, teraslı üzüm bağları, elma bahçeleri ve kubbeli kiliseler görebilirsiniz. Göl kenarında tatil beldeleri olduğu kadar kamp alanları da boldur. Zamanınız varsa gölün ortasından geçen feribotlarla Avusturya ve İsviçre’ye geçiş yapabilirsiniz.

Ponga Doğal Parkı, İspanya

Avrupa’daki Doğal Bisiklet Yolları
Ponga Doğal Parkı

Kuzey İspanyol Asturias doruklarını keşfetmenin harika bir yolu Ponga doğal parkının etrafındaki bir halkadır.

Aracınızı ilk otoparkta bırakın ve bisikletinizi saat yönünün tersine parkın çevresine götürün. Manzara, başlangıçta Ponga nehrini takip ederek nefes kesici bir şekilde dağları daha iyi görebilmek için tırmanırken köylerin içinden geçerek devam edecek. Büyük tırmanışı tamamlayana dek harika manzaralar olacak. Zirveden sonra ise tüm yol boyunca yokuş aşağı inerek tekrar aracınıza geri dönebilirsiniz. Ponga Doğal parkı bisiklet kullanıcıları için gayet keyifli bir deneyim sunan doğal bisiklet yolları arasında.

Semois Nehri, Belçika

Avrupa’daki Doğal Bisiklet Yolları
Semois Nehri

Belçika’nın güneyindeki Wallonia, mükemmel bisiklet fırsatlarına sahip güzel bir bölgedir. Kıvrımlı Semois Nehri boyunca uzanan, yaklaşık 30 km uzunluğundaki yol, yemyeşil ormanlık tepelerle çevrilidir.

Avrupa’daki Doğal Bisiklet Yolları
Semois Nehri

İşaretli rota boyunca kuzey-batıya doğru yola çıkarak, “en güzel Wallonian köylerinden” biri olan Chassepierre’yi ziyaret etmek için sadece 4 km sonra durmak isteyeceksiniz. Ardından, müstahkem kalesiyle orta çağdan kalma Bouillon kasabasını keşfetmek için sessiz vadide bisikletinizle gezebilirsiniz.

Normandiya, Fransa

Avrupa’daki Doğal Bisiklet Yolları
Normandiya

Günlük 20 € ‘dan bisiklet kiralayabilir ve Mont Saint-Michel’e doğru 24 km yolculuk yapabilirsiniz. Muhteşem deniz manzaraları ve nihayet manastır ve ortadaki Great Hall’dan en alttaki balıkçı evlerine kadar gidip muhteşem Mont Saint-Michel bölgesine ulaşabilirsiniz.

Avrupa’daki Doğal Bisiklet Yolları
Normandiya

Bu bölgenin en iyi görüntüleri alacakaranlıkta olduğu söylendiği için geceyi burada geçirmek güzel olabilir.

Valtellina, İtalya

Avrupa'daki Doğal Bisiklet Yolları 1
Valtellina

Lombardiya’daki İsviçre sınırından önceki durak, uzun bir bisiklet rotasının 114 km boyunca dağlık kasaba Bormio’dan Como Gölü’ne kadar takip ettiği bu Valtellina vadisidir. Çayırlar, köyler, asmalar ve meyve bahçelerinin olduğu bu yol trafiğe kapalıdır.

Avrupa'daki Doğal Bisiklet Yolları 2
Valtellina

Rota açık bir şekilde işaretlenmiştir, harita ayrıntılıdır ve tek yönlü bisiklet kiralama şeklinde yedi kiralama noktasıyla iyi bir biçimde işler. Bisiklet kiralayıp tüm gün pedal çeviren Colico şehrine yavaşça yokuş aşağı dönebilirsiniz. Yolda düzenli piknik yerlerinin yanı sıra, bol bol yemek ve uyku seçeneği de vardır.

Kotor Körfezi, Karadağ

Avrupa’daki Doğal Bisiklet Yolları
Kotor Körfezi

Kotor Körfezi, Karadağ kıyılarında fiyort benzeri büyük bir giriştir. Kıyı şeridini bisikletle saran yollarda gezinmek, onu her açıdan görmenin mükemmel bir yoludur. Bu kesinlikle yavaş bisiklet sürmek için bir yol çünkü su kenarındaki barları, kafeleri ve berrak mavi suya dalmak için mükemmel noktaları geçeceksiniz.

Güzergah, koyun en dar kısmındaki kısa bir vapur geçişi ile yaklaşık 26 mil uzaklıkta ve Kotor kasabasında bisiklet kiralayacak birçok yer var.

Yeşil Rota, Mayorka

Avrupa'daki Doğal Bisiklet Yolları 3
Yeşil Rota

Mayorka, güzel dağları ve plajlarıyla ünlüdür ancak Via Verde’de muhteşem bir bisiklet turu yapıldığı da bilinmelidir.

30 km uzunluğundaki demiryolu adanın doğu kesiminde bulunan kırsal bir bisiklet yoluna dönüştürülmüş. Bu yol boyunca Ramshackle yel değirmenleri, Levante tepeleri, portakal ve zeytin tarlaları ve antik kaleleri görebilirsiniz.

Rallarvegen, Norveç

Avrupa’daki Doğal Bisiklet Yolları
Rallarvegen

Norveç’in en popüler bisiklet yolu Rallarvegen mutlaka görülmeli. Nefes kesen manzaralara sahip, heyecan verici bir yokuş aşağı sürüş için, bu 80 km dağdan fiyortlara giden yol rotası, Bergensbanen ve Flåmsbanen demiryolu hatlarının yanından geçmektedir, bu nedenle Bergen veya Oslo’dan trenle kolayca bu bisiklet yoluna erişilebilir.

Cenevre Gölü, İsviçre / Fransa

Avrupa’daki Doğal Bisiklet Yolları
Cenevre Gölü

200 kilometrelik Tour du Leman’da bisiklet turu (Cenevre Gölü çevresinde) aileler için idealdir: çoğunlukla Alpler ve Jura dağlarının manzarasını sunan düz, sessiz köy yolları ve tarımsal döşeli yollar boyunca devam etmektedir.

Tüm yetenek seviyelerine adapte edilebilir: bazı uzatmalar üzerinde daha yükseğe tırmanabilir veya Cenevre, Lozan ve Fransız kaplıca kentleri arasındaki kısa bacakları tamamlamak için sık sık tren ve feribot seferlerine katılabilirsiniz. Yol boyunca gezilebilecek kasabalar ve köyler Yvoires ve Montrö’dür. Saat yönünde bisiklet sürmek sizi göle yakın tutacaktır.

Tuna Nehri, Avusturya

Avrupa'daki Doğal Bisiklet Yolları 4
Tuna Nehri

Avusturya’da, Tuna Nehri boyunca onlarca pansiyon, otel ve kamping kurulmuş. Her şey bisiklet kullanıcılarının mutluluğu ve daha çok bisiklet kullanmaları için düşünülmüş.

Avrupa'daki Doğal Bisiklet Yolları 5
Tuna Nehri

Ne kadar köy kasaba varsa hepsinin içinden geçtiğiniz bu yolda kaleler, şatolar ve üzüm bağları görebilirsiniz. Bu bisiklet yolu size Avusturya’nın bir çok yerini görebileceğiniz ve en sonunda Viyana’ya ulaşabileceğiniz uzun bir yolculuk yaşatabilir.

Tuna Nehri sizin için Avrupa’daki doğal bisiklet yolları arasında önemli bir durak olabilir.
Total
0
Shares
Önceki
Sebastião ve Lélia Salgado: Yok Olan Ormandan Yeni Bir Ekosisteme
Sebastião ve Lélia Salgado

Sebastião ve Lélia Salgado: Yok Olan Ormandan Yeni Bir Ekosisteme

Bir çift neleri değiştirebilir?

Sonraki
Dünyanın En İkonik Fotoğrafları
Dünyanın En İkonik Fotoğrafları

Dünyanın En İkonik Fotoğrafları

Bu içerik ilk olarak 14 Ocak 2020 tarihinde yayınlandı

Bunları da Beğenebilirsin