Perşembe, Eylül 29, 2022

Güzel bir gün olsun!

Kristina Makeeva Projesi: Dünyada...

Moskovalı fotoğrafçı Kristina Makeeva ilginç bir projeye imza attı. Kışa girmek üzere olduğumuz...

2017’nin En İyi Fotoğrafları

1968 yılında reklam ve moda fotoğrafçıları tarafından kurulan, dünyaca ünlü fotoğrafçılık derneği Association...

Dünyanın En Büyük Ahşap...

Çöküşün eşiğindeki bu cılız ahşap bina Büyükada Rum Yetimhanesi. Avrupa’nın ve dünyanın en...

Oscar Gecesinin Tadını Çıkarmak...

Dünyanın en prestijli sinema ödülü Oscar 2020'e çok az bir süre kaldı. Bu...
Ana SayfaSanatHakan Günday Romanlarından...

Hakan Günday Romanlarından Derin Anlamlı 10 Alıntı

Google News

Hakan Günday edebiyatımızın önemli isimlerinden biri. Yeraltına meyyal dili, insanı yorumlama biçimi ve kışkırtıcı cümleleri ile kendine has bir edebiyat yazarı olarak dikkat çekiyor.

İlk romanı Kinyas ve Kayra yayınlandığında edebiyat çevrelerinin ilgiyle izlediği bir isim haline geldi. İstanbul Dot’da tiyatro oyun yazarı olarak görev yapan Hakan Günday, ilk oyunu olan Malafa ile 2010 yılında 17. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında gösterim başarısına imza atmıştı. 26 Kasım 2014 tarihinde Paris’te düzenlenen törende 2014 yılı Türk-Fransız Edebiyat Ödülünü de alan Günday, şu ana kadar 8 kitap yayınlamıştır.

“Kaybedenlerin romancısı” denilebilecek bir tarzı olan Hakan Günday ele aldığı dünyayı layıkıyla anlatıyor. Biz de bu romanlardan derin anlamlı alıntıları sizler için derledik.

Hakan Günday
Hakan Günday

Hiçbir şey hayatın sonu değildir. Hayatın sonu bile hayatın sonu değildir! Çünkü sen ölürsün, başkaları yaşar.

Kinyas ve Kayra

Ruhumdaki düğümler fazlasıyla sıkı. Kimsenin onları çözecek kadar ince tırnakları yok. Bense çoktan vazgeçtim tırnaklarımı uzatmaktan. Kendimi bilmeyi bıraktım. Yanıtı olmayan bir soru olarak geldim dünyaya ve sorusu olmayan bir yanıt gibi de gidiyorum.

Kinyas ve Kayra

İnsanları anlamak zor değil. Hepsinin de doğum izleri gibi karakter izleri var sağlarında sollarında. Biraz dikkatli bakmak yeter. Haritalara benzerler. Ölçeklerinin nerede yazıldığını bulana kadar korurlar esrarlarını. Sonra bir güneş kadar bilinir hayatları.

Zargana

İnsan, insan olmaya geliyor dünyaya. Kesinlikle bir tercihi yok. Hiçbir şeyi seçmeden de gömülüyor toprağa. Yerin iki metre altındayken de bin bir böceğe lunapark oluyor daha önce bin bir dudağın öptüğü bedeni.

Kinyas ve Kayra

İnsanın kendiyle mücadelesi, bağımlılıklarını yok etmesiyle başlar.

Kinyas ve Kayra

Kendinden ilham alan kişi her şeyi yapabilir. Bir sanat eseri olarak yaşar ve kendinden eser kalmaz.

Malafa

Hiçbir yere ait olmayanları iyi tanırım. Her yere aitmiş gibi davranırlar.

Kinyas ve Kayra

Asık suratlı olmamalıyım diye düşündüm. Olur olmaz yerlerde gülümsemeliyim. Mutlu olmanın ilk yolu taklidini yapmaktan geçer.

Kinyas ve Kayra

Nereden biliyorsun bardağı taşırmak için sadece bir damla daha gerekmediğini?

Kinyas ve Kayra

Düşünceler mükemmel, ancak davranışlar kusurludur. Bir insanı sevdiğini düşünmek, ona bunu söylemek ve ardından sarılmakla anlatılamayacak kadar mükemmeldir.

Azil

Okumaya devam edin

Dünyanın En Genç Google Ürün Uzmanı KEZZAP KS Oldu

Dünyanın En Genç Uzmanı KEZZAP KS oldu! Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google, aynı zamanda Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Google'ın programlarından olan Google ürün uzmanları programı'nın en genç ürün uzmanı 18 Yaşındaki Mersinli içerik...

Oyuncu Mustafa Tunahan Bodur (Tunbdr) : Oyunculukta Tamamen Duygular ve Düşünceler Konu Alınıyor

Mustafa Tunahan Bodur kimdir? Sevgilisi kim? Hangi diziden teklif aldı? Siyah saçlı ve esmer oluşuyla dikkat çeken Mustafa Tunahan Bodur nereli? Mustafa Tunahan Bodur nerede yaşıyor? Mustafa Tunahan Bodur sevgilisi var mı? Mustafa Tunahan Bodur ile keyifli bir röportaj yaptık. Yakışıklı...

Epic Games GTA 5 Hesabı Alma

Son zamanların vazgeçilmezlerinden biri olan GTA 5 oyunu artık çoluk çocuk demeden herkesin diline dolanmış durumda. Özellikle oyun dünyasının inanılmaz geniş bir şekilde yaşandığı bu dönemde herkesin bir GTA 5 ile macerası olduğunu söyleyebiliriz. Oyun Dünyasının En Uygunu Özellikle pandemi sürecinde...