Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) araştırmacıları yani bir rapor yayımladı. Raporda şu ifadeler dikkat çekti. “Dünyada her maddenin bir anti maddesi var, bu sebeple dünya aslında var olmamalı.”

Habertürk’ün Independent‘ten aktardığı habere göre, CERN araştırmacıları “Dünyanın Var Olması” adı altında bir dünya raporu yayımladı. Dünyanın en seçkin bilim insanları tarafından yayınlanan raporda, “Var olan bütün maddelerin anti maddesinin de olduğu” ifade edilerek, bu sebepten dolayı dünyanın kendisini yok etmesi gerektiğinin altı çizildi. Araştırmacılar dünyanın neden kendini yok ettiğini bilmediklerini söyledi.

Dünya Aslında Var Olmamalı

Dünya Aslında Var Olmamalı

Yayımlanan raporda, “Evrende, standart modele göre, eşit miktarlarda madde ve anti madde bulunuyor. Maddenin ve anti maddenin evrenin hala neden etrafında olduğunu açıklayan bazı farklılıklar arıyoruz. Ancak, farklı kütleleri, elektrik yükleri veya başka şeyleri olan çeşitli olasılıklar denedik ancak hiçbir fark bulamadık” ifadeleri kullanıldı.

Dünya Aslında Var Olmamalı 3

Araştırmanın başında bulunan bilim adamı Christian Smorra, “Bütün gözlemlerimiz, madde ve anti madde arasında tam bir simetri buluyor, bu nedenle evren aslında mevcut olmamalı.” açıklamasında bulundu.