Mars’ta Yaşam İçin İlk Adım 2022’de

Mars’ta Yaşam İçin İlk Adım 2022’de

Bilim kurgu filmleri gerçek mi oluyor?

Kısa bir süre önce SpaceX‘in CEO’su Mars’ta koloni kurmak istediğini ifade etmişti. Aynı zamanda Dünya’nın en uzak yerini 35 dakikada gidebileceğimiz ve Yapay Zeka projeleriyle de gündeme gelmişti.

Elon Musk, bu defa Mars‘ta yaşam için tarih verdi. Daha önce Mars üssünün tasarımını da görücüye çıkarmıştı.

Ay Üssü Alfa ve Mars Kenti görüntülerinde gezegenler arası bir roket de yer alıyordu. Sosyal medya kullanıcılarının sorularını cevaplayan Musk, Mars için tarih verdi: 2022.

SpaceX CEO’su Meksika‘nın Guadalajara kentinde düzenlenen 67. Uluslararası Uzay Yolculuğu Konferası’nda Gezegenlerarası Taşıma Sistemi Projesi hakkında bilgi vermişti.

10 Yıl İçinde Mars’ta Yaşam Mümkün Mü?

10 Yıl İçinde Mars'ta Yaşam Mümkün Mü?

Musk, 200 bin dolarlık ücreti karşılayanların Kamu-Özel ortaklığıyla, 10 yıl içinde Mars‘a gideceğini ve orada kendilerine yetebilen bir şehir kurulabileceğini belirtmişti. Bunun yanı sıra yolculukta yeni teknolojiler ve inovatif yapılar kullanarak maliyetin düşürülmesi gerektiğini de ifade etmişti.

BFR ve BFS araçları kullanılarak insanoğlunun Mars‘a inebileceğini ve bu araçların 100 bin kilometreden daha fazla bir hızla gideceğini söyleyen Musk, aracın sıcaklığının 650 santigrat olacağına da değinmişti.

SpaceX CEO’su uzay gemisinde metan ve oksijenin yakıt olarak kullanılacağını dile getirmişti. Musk, Şu anda teori halinde olan bu projeler için NASA, ESA ya da Rusya ile anlaşmadı.
Total
0
Shares
Önceki
#metoo Trendi: Hollywood’u Sarsan Cinsel Taciz İddialarına Karşı Bir Kampanya
#metoo Trendi

#metoo Trendi: Hollywood’u Sarsan Cinsel Taciz İddialarına Karşı Bir Kampanya

Tacize karşı kadın hareketi

Sonraki
Van Depremi: 25 Saniye Süren Ömrün Sonsuz Çığlıkları
Van Depremi

Van Depremi: 25 Saniye Süren Ömrün Sonsuz Çığlıkları

Deprem kader değildir

Bunları da Beğenebilirsin