Perşembe, Eylül 29, 2022

Güzel bir gün olsun!

3000 Yıllık Gizem: Piramitler...

3000 yıllık piramitlerin gizemi çözüldü. Bugüne kadar pek çok teoriye konu olan, hatta...

2018 BAFTA Ödülleri Sahiplerini...

İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA 2018) ödüllerinin bu yılki sahipleri belli...

72. Cannes Film Festivali’nde...

Her yıl mayıs ayında düzenlenen Cannes Film Festivali’nde yarışma bölümüne alınan filmler Fransa’nın...

Atatürk’ün Renkli Çekilen İlk...

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün renkli çekilen ilk fotoğrafları yayınlandı. Albert Kahn arşivlerinden çıkan...
Ana SayfaBilimUygulama Geliştirmeyi Kolaylaştıran...

Uygulama Geliştirmeyi Kolaylaştıran Google Flutter Duyuruldu

Google News

Google, hem Android hem de iOS uygulamalarının kolayca geliştirilebileceği Flutter platformunu tanıttı. Açık kaynak olan Google Flutter sayesinde farklı platformlarda uygulama geliştirmek ve tasarlamak çok daha kolay bir hal alacak. Flutter beta sürümüyle birlikte ilk test uygulamaları da geliştirilmeye başladı.

Google Flutter tanıtıldı

Google, yeni açık kaynak geliştirme platformunu tanıttı. Flutter adını taşıyan platform sayesinde kod yazmadan uygulama tasarlayabilirsiniz.  Uygulamalar, Android Materyal ve iOS Cupertino tasarım anlayışlarına uygun olarak hızlıca tasarlanabiliyor.

Sistem her iki platform için de temel bir motor üzerinde çalışıyor. ‘Flutter Render Motoru’ adı verilen bu motor sayesinde ‘native’ uygulamalar tasarlanabiliyor. Hem Android hem de iOS platformlarında tasarlanabilen uygulamalar, sadece Flutter tarafından desteklenen işlevleri yerine getirebiliyor.

Motorun Android’de çalışabilmesi için en az 6.7 MB büyüklüğünde bir alana ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle platform üzerinde oluşturduğunuz bütün Android uygulamalar, 6.7 MB’ın üzerinde dosya büyüklüğüne sahip olacak. iOS’deki minimum boyut ise henüz bilinmiyor.

Yayınlanan videoyla geliştirme ve -özellikle de- tasarım işlemlerinin nasıl yapıldığı anlatılmış. 2 boyutlu ve 3 boyutlu animasyon ve ekranlarla çalışebileceğiniz Flutter, şu anda ilk beta sürümüyle kullanıma sunulmuş durumda.

 

Kaynak: shiftdelete

Okumaya devam edin

Dünyanın En Genç Google Ürün Uzmanı KEZZAP KS Oldu

Dünyanın En Genç Uzmanı KEZZAP KS oldu! Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google, aynı zamanda Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Google'ın programlarından olan Google ürün uzmanları programı'nın en genç ürün uzmanı 18 Yaşındaki Mersinli içerik...

Oyuncu Mustafa Tunahan Bodur (Tunbdr) : Oyunculukta Tamamen Duygular ve Düşünceler Konu Alınıyor

Mustafa Tunahan Bodur kimdir? Sevgilisi kim? Hangi diziden teklif aldı? Siyah saçlı ve esmer oluşuyla dikkat çeken Mustafa Tunahan Bodur nereli? Mustafa Tunahan Bodur nerede yaşıyor? Mustafa Tunahan Bodur sevgilisi var mı? Mustafa Tunahan Bodur ile keyifli bir röportaj yaptık. Yakışıklı...

Epic Games GTA 5 Hesabı Alma

Son zamanların vazgeçilmezlerinden biri olan GTA 5 oyunu artık çoluk çocuk demeden herkesin diline dolanmış durumda. Özellikle oyun dünyasının inanılmaz geniş bir şekilde yaşandığı bu dönemde herkesin bir GTA 5 ile macerası olduğunu söyleyebiliriz. Oyun Dünyasının En Uygunu Özellikle pandemi sürecinde...