Dünyadaki En Azılı Katiller

Dünyadaki En Azılı Katiller

Seri katil hikayeleri cazibesini hiç yitirmiyor.

Her toplumda ilgi çeken seri katil hikayelerinin günümüzdeki cazibesi hiçbir zaman dinmiyor. Dünyadaki en azılı katiller ile ilgili seri katil filmlerine, hikayelerine, belgesellerine bir bakın; katilleri insan öldürmeye iten nedenler neler, motive olduğu noktalar neler!

Yapılanları anlayabilmek çok güç olsa da biz insanoğlu olarak bazen çok kötü şeyler yapabiliyoruz. Burada en aramızdaki en acımasız katilleri okuyacaksınız.

Ted Bundy

Dünyadaki En Azılı Katiller

Amerikalı seri katil ve tecavüzcü Bundy 20. Yüzyılın en acımasız katil. 1970’lerde genç kadınları kaçırıp tecavüz edip öldürmekle ün kazandı. Bundy genellikle kurbanlarını yerel bölgelerden seçip ardından onları tenha bölgelerde cinsel saldırıda bulunup, öldürdü.

En çarpıcı kısımlarından biri en az on iki kurbanının kesik başını evinde saklaması. Kendisi bu özellikleriyle Amerika’da seri katil kavramının öncüsü olarak kabul ediliyor. Bu özelliklerinin yanı sıra kendisi eğitimli ve bakımlı olarak dikkati çekiyor. Bundy tüm bu cinayetler sonucunda iki kez tutuklanıp kaçtı ve kaçtıktan sonra üç kişiyi daha öldürdü. En son Florida yakınlarında arabası durdurularak yakalandı. Ted Bundy mahkeme salonunda Carole Ann Boone ile evlendi. Duruşma ve hapis hayatı boyunca bir çok kadın hayranından mektup aldı. 23 Ocak 1989 günü elektrikli sandalyede idam edildi.

Charles NG ve Leonard Lake

Dünyadaki En Azılı Katiller

Çinli ve Amerikalı suç ortakları Kaliforniya’da 11-25 arası cinayet işlemiş ve bir çocuğu da videoya almışlardır. Kurbanlarına video sırasında hem cinsel saldırıda bulunmuşlar ardından da öldürmüşlerdir. NG, bir hırsızlık esnasında yakalanmış ve Lake birlikte suç ortağı olarak tanınmıştır.

Polis Lake’i aradığı sırada işledikleri cinayetlerin kalıntılarını bulmuştur. Lake yakalanacağını anladığında Kanada’ya kaçma teşebbüsünde bulunmuş ancak yakalandıktan sonra yanında bulundurduğu siyanür kapsülünü içip intihar etmiştir. NG ise hala idamını beklemektedir.

John Wayne Gacy

Dünyadaki En Azılı Katiller

Demokrat Parti’nin seçim bölgesinde bir danış ve iş adamı. Hastanede yatan çocukları eğlendirmek için paylaço kılığına giren ABD’li danışmanın evinin altında 27 kurbanın çürümüş cesedi bulundu. Cinayetlerin aydınlanacağını anlayan Gacy polise gidip itirafta bulundu.

Gacy dedektiflere: “Dört John var.” Dedi. Bu karakterler dört farklı kişiydi. Müteahhit John, Paylaço John ve Politikacı John. Dördüncü kişiyse katil olan Jack’ti ve bütün cinayetleri o işlemişti. 10 Mayıs 1994’te Gacy öldürücü iğne ile infaz edildi.

Andrei Chikatilo

Dünyadaki En Azılı Katiller

Ukrayna doğumlu seri katilin 53 cinayeti bulunmaktadır. En az 56 cinayet teşebbüsünde bulunmuş ve bunlardan 3 ünün kurtulduğunu itiraf etmiştir. 50’den fazla kadın ve çocuğu parçalarına ayırdıktan sonra kanını içen Andrei, kurbanlarının dillerini ve mahrem yerlerini yemesiyle akıllarda yer etmiştir.

1978-1990 yıllarında işlediği cinayetler sonucunda, 1994 yılında kafasına sıkılan tek kurşunla öldürüldü. Andrei Chikatilo dünyadaki en azılı katiller listesinde olmayı kesinlikle hak eden biri.

Tommy Lynn Sells

Dünyadaki En Azılı Katiller

Tommy’nin en az 70 kişiyi öldürdüğü iddia edilmektedir. Bunların bir çocuğu kurbanlarının ölümüne şahit olan çocuklarıdır. ABD’de en tehlikeli suçlulardan biri olarak kabul edilmiştir.

1985-1999 yılları arasında kurbanlarını oldukça vahşi yöntemlerle öldürmüştür. 10 yaşında bir kızı bıçaklamasına rağmen öldüremeyen Sells, kızın kendisini tanımlaması sonucu yakalanmış ve Teksas yüksek güvenlikli ceza evinde idam edilmiştir. İdamından önceki son sözleri “ En kötü kabuslarınızı alın ve benim suratımı o kabusların içerisine koyun.” olmuştur.
Total
0
Shares
Önceki
Johan Karlgren ve Sokaklardaki Piksel Karakterler
Johan Karlgren ve Sokaklardaki Piksel Karakterler

Johan Karlgren ve Sokaklardaki Piksel Karakterler

Bu içerik ilk olarak 24 Mart 2020 tarihinde yayınlandı

Sonraki
Tarihin En Büyük Salgını: İspanyol Gribi
İspanyol Gribi

Tarihin En Büyük Salgını: İspanyol Gribi

Dünya Savaşı dışında dünyanın başına gelmiş en büyük felaket

Bunları da Beğenebilirsin