Hayatın Kadrajından Objektife Yansıyan Işık: Achmad Zulkarnain

Achmad Zulkarnain… 24 yıl önce Endonezya‘da elleri ve bacakları olmadan doğdu. Zulkarnain, bir fotoğraf sanatçısı ancak onun fotoğraflarına baktığınızda, işini ne kadar profesyonel ve tutkuyla yaptığını net bir şekilde görebilirsiniz.

Achmad Zulkarnain
Achmad Zulkarnain

Achmad, fotoğraf çekerken parmakları olmadığı için yüzünü, ağzını ve kollarını kullanıyor. Onun hayata bu kadar tutkuyla bağlanmış olmasıysa herkes için bir ilham kaynağı.

Achmad Zulkarnain fotoğraf çekerken, konu olarak herhangi bir ayrımda bulunmuyor. Yeri geliyor doğa fotoğrafları, yeri geliyor gelenekel kıyafeyler giyen modelleri çekiyor.

Hayatın Kadrajından Objektife Yansıyan Işık: Achmad Zulkarnain 1

Üstelik kendisine yardımcı olması için Dzoel şirketini bile kurmuş.

Fotoğraflarını çektikten sonra onları dizüstünü bilgisyarına aktarıp son rötuşlarını yapıyor. Tutkulu fotoğrafçı, kendisiyle ilgili şu yorumda bulunuyor:

“İnsanların fotoğraflarımı görmesini ve kim olduğumu düşünmesini istemiyorum; yalnızca yaratıcılığımı görmelerini istiyorum.”

Achmad Zulkarnain

Zulkarnian, hepimize ilham vermekle kalmıyor; aynı zamanda karşımıza çıkan her türlü zorluğun kararlılıkla aşılabileceğini kanıtlıyor. Achmad Al Jazeera‘ye bakın neler söylüyor.

Hayatın Kadrajından Objektife Yansıyan Işık: Achmad Zulkarnain 2

Achmad Zulkarnian‘ın çektiği fotoğraflara @bangdzoel_ instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

You may also like