HBO'dan Spielberg Belgeseli

HBO’dan Spielberg Belgeseli

Yönetmenin çocukluğu, ailesiyle olan özel yaşamı ve sinema tutkusu.

De-Palma, Altman ve Milius gibi başarılı örnekler, biyografi-belgesel türünü son yıllarda küçük çapta bir endüstriye dönüştürdü. Son olarak Amerikan HBO kanalı, sinema dünyasının önemli yönetmenlerinden Steven Spielberg belgeseli için kolları sıvadı.

E.T. , Schindler’s List, Saving Private Ryan, Jaws, Jurassic Park gibi birbirinden başarılı filmlere imza atan yönetmenin çocukluğunu, ailesiyle olan özel yaşamını ve sinema tutkusunu mercek altına alan film Spielberg filmografisine de değinmeden geçmiyor.

HBO'dan Spielberg Belgeseli

Aynı zamanda usta ismin önceki çalışmalarının kamera arkası görüntülerine yer veren belgesel; sinema sektöründen J.J. AbramsCate BlanchettFrancis Ford Coppola, Daniel Craig, Daniel Day-Lewis, Brian de Palma, Laura Dern, Leonardo DiCaprio, Tom Hanks gibi önemli isimleri bir araya getiriyor. Bu sayede Spielberg’ün hayatına daha kapsamlı bir açıdan bakmamıza olanak sağlıyor.

Ünlü yönetmene dair dair bilinmeyenleri açığa çıkaran Steven Spielberg belgeseli, 7 Ekim’de HBO’da yayınlanacak. İlk gösterimini ise 5 Ekim’de New York Film Festivali’nde yapacak. Susan Lacy‘nin yönetmenliğini üstlendiği belgeselin fragmanını ise aşağıdan izleyebilirsiniz.
HBO: Home Box Office, Warner Bros. Discovery'e ait bir Amerikan Pay-TV televizyon ağıdır.

Total
0
Shares
Önceki
19. Yüzyılın Son Çeyreğindeki En Büyük 5 Devlet
19. Yüzyılın Son Çeyreğindeki En Büyük 5 Devlet

19. Yüzyılın Son Çeyreğindeki En Büyük 5 Devlet

1875 yılında dünyadaki en büyük 5 devlet hangisiydi?

Sonraki
2018’in En Çok Beklenen Süper Kahraman Filmleri
2018'in En Çok Beklenen Süper Kahraman Filmleri

2018’in En Çok Beklenen Süper Kahraman Filmleri

Çok yakında sinemalarda

Bunları da Beğenebilirsin