Youtube’un Dibi Hareketi Nedir? #makeyoutubegreatagain

Youtube’un kalitesi giderek düşüyor ve trendlerde dizi sektöründen kalan boşluklara birkaç kanalın deyim yerindeyse hakim olduğu bir yer haline geliyor. Aynı içerikleri benzer formatta farklı kanallarca çekilen birbirlerinin nerdeyse aynıları olan videolar hep gözümüzün önünde olurken, üretmeye çalışan, bilgi içerikli ve yeni içerik üreten kanallar youtube’un dibinde keşfedilmeyi bekliyor.

Murat Sönmez bu videoları bir arz-talep meselesi olarak yorumluyor ve bu videoları izlemeyen, youtube’un kalite çıtasından memnun olmayan insanlarla; kaliteli içerik üreten kanalların youtube’un algoritmaları sonucu buluşmamasına biz neden bir şeyler yapmıyoruz diye soruyor ve Youtube’un dibi Hareketi yani kaliteli içerik arayan ve bu kalitede içerik üreten kanalları buluşturmaya çalışıyor.

Barış Özcan da bu harekete destek vererek, geçtiğimiz gün bir video yayınladı.

“Youtube aleminde oksijen dipte çok , yukarı çıktıkça bayağı azalıyor.”

Murat Sönmez ekliyor, “ İstiyorum ki gidin bu kanallara, izleyin ve seyrettiğiniz  güncel videolarının altına yorum olarak “Konsol Üssü Youtube’un Dibi Hareketinden geldim” yazın.” Buradaki amaç bir reklam veya spam yapmak değil, potansiyellerinin farkına varamayan kanalların potansiyellerinin farkına varmaları.

İşte o kanallardan bazıları:

1.Hakan’ın Köşesi

Film, sinema, yabancı dizi, fragman, oyun, çizgi roman inceleme, sohbet, eleştiri, yorum, öneriler ve tavsiyelerini muhteşem koleksiyonunun önünde aktarıyor.

You may also like