1. Sanat

Yeni Matrix Projesi Üzerinde Çalışmalar Başladı

Zak Penn, Matrix evreninde geçse de yeniden çevrim ya da devam filmi olup olmayacağı belli olmayan yeni Matrix projesinin senaryosunu yazmaya devam ediyor.

Hatırlayacaksınız geçtiğimiz yılın Mart ayı içerisinde Warner Bros.‘un yeni bir Matrix filmi çekme planları olduğu ortaya çıkmış ve bu karar serinin sevenleri tarafından pek de olumlu şekilde karşılık bulmamıştı.

Bahsini ettiğimiz Matrix filminin senaryosunu yazacağı açıklanan Zak Penn ise Ekim ayı içerisinde gerçekten bir senaryo yazdığını ancak yazım sürecinin çok başlarında olduğu için bunun ne bir devam filmi ne de bir yeniden çevrim olup olmayacağını bilmediğini hatta yazdığı şeyin bir film bile olmayabileceğini söylemişti.

Matrix
Matrix

Zak Penn Yeni Matrix Projesi Üzerinde Çalışmaya Devam Ediyor

Zaman içerisinde X2, The Incredible Hulk ve The Avengers gibi filmlerin senaryosunu yazıp son olarak Steven Spielberg’ün yeni filmi Ready Player One’la karşımıza çıkan Zak Penn, Ready Player One için basın turları sırasında yeni Matrix projesi üzerinde şu sıralarda çalışmaya devam ettiğini söylerken sözlerine şöyle devam etmiş: ‘Matrix benim geri döndürmeyi fazlasıyla istediğim bir franchise ve ayrıntılarına fazla giremeyeceğim ancak Warner Bros. için yıllardır Matrix’le ilgili bir şeyler geliştiriyorum ve şu anda üzerinde çalıştığım projeler arasında bu proje de var.‘

Tıpkı önceki açıklamasında olduğu gibi yazdığı senaryo hakkında detay vermekten kaçınan Penn’in yazdığı şeyin bir film olmaya daha yakın olduğunu söylemek mümkün. Keza Penn, daha önce herhangi bir dizi senaryosu yazmamış. Şu an için halen ilk aşamayı geçememiş proje hakkında bir şeyler öğrenmek için bir süre daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.