1. Doğa

Fotoğrafçılar Vahşi Yaşam Suçlarına Karşı

Fotoğrafçılar vahşi yaşam suçlarına karşı… Bu isim, yaşa dışı yaban hayat ticaretine karşı dünyaca ünlü fotoğrafçıların birleşip oluşturduğu projenin ismi.

Yaban hayatı suçu tıpkı uyuşturucu, silah ve insan kaçakçılığı gibi çok ciddi bir suç aslında. Bir araya gelmiş bu fotoğrafçılar, yasa dışı yaban hayat ticareti suçunu mümkün olduğunca yayabilmeyi amaçlıyorlar çünkü dünyanın çok az bir kesimi bu suçun farkında.

Fotoğrafçılar bu projeyle üç şeyi amaçlıyor: Fotoğrafları bir kitapta toplamak, bu kitapları Çin’deki tüketicilerle diyaloğa girebilmek için orada dağıtmak ve vahşi yaşamı korumayı amaçlayan örgütlere bağış toplayabilmek.

Küçük Kız

Fotoğrafçılar Vahşi Yaşam Suçlarına Karşı 1

Zimbabve‘de kurulan ve izinsiz avlanmaya karşı savaşan tamamı kadınlardan oluşan bir ekibin üyesi kadın ve sırtında çocuğu.

Gergedan

Fotoğrafçılar Vahşi Yaşam Suçlarına Karşı 2

Care for Wild Africa gönüllülerinden bir kadın, sırtlanların yaraladığı bir gergedanı rahatlatmaya çalışıyor. Yavru gergedanın annesi kaçak avcılar tarafından katledildi.

Fildişi

Fotoğrafçılar Vahşi Yaşam Suçlarına Karşı 3

2016 yılı. Kenya. Günümüze kadarki en büyük fildişi yakma işlemi. Nairobi Ulusal Parkı‘nda, kaçak avcıların ele geçirip, satmalarına engel olmak için 105 tonluk fildişi ateşe verildi.

Afrika Fili

Fotoğrafçılar Vahşi Yaşam Suçlarına Karşı 4

Afrika fili Loxodonta, Botsvana‘da bulunan bir kampta fotoğraflanıyor. Fil ve onu büyüten seyis arasındaki bağ oldukça güçlü.