Perşembe, Eylül 29, 2022

Güzel bir gün olsun!

Fotoğraflarla Güçlü Kadın Eylemciler

Kadın eylemciler! Tüm dünyanın bildiği, ikon haline gelmiş kadın aktivistleri sizler için derledik. Düşüncelerini,...

Bilimden Sanata 8 Dehanın...

Sadece yaşadıkları dönemi değil, geleceği aydınlatan ve birçok isme ilham olmuş dehalar kesinlikle...

Vintage Parçalar Almak İçin...

Vintage parçalar ikinci el  ve zarar görmüş anlamına gelmez, yaşanmışlıklardan ötürü üzerinde izler...

Bursa Tarzanı Avından, Dünyaca...

Netflix orijinal yapımı Stranger Things ilk sezonuyla dünya çapında bir etki yaptı. İkinci...
Ana SayfaDünyaTrump'ın Twitter Hesabı...

Trump’ın Twitter Hesabı Silindi

Google News

ABD Başkan’ı Donald Trump’ın Twitter hesabı işteki son gününü geçiren bir Twitter çalışanı tarafından kapatıldı. Kısa sürede fark edilen olay sonrası hesap yeniden açıldı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın @realdonaldtrump isimli Twitter hesabına yaklaşık 11 dakika boyunca ulaşılamadı. Olay Türkiye saati ile 7 sularında gerçekleşti. Önceleri bir siber saldırı gibi düşünülen olayın asıl yüzü sonradan ortaya çıktı.

1698402_2fa5932d2f718743f2891ee1cfc39525.jpg

Twitter tarafından yapılan ilk açıklamada işinin son gününde bir çalışan yanlışlıkla hesabı sildiği söylendi. 11 dakika boyunca kapalı kalan hesap sonrasında yeniden açıldı. Twitter bir daha böyle bir şey yaşanmaması için gereken önlemlerin alınacağını bildirdi.

Donald-Trump-Twitter.png

Bazı gruplar tarafından hesabı silen çalışan bir kahraman gibi lanse edildi.

donald-trump-is-on-an-absolute-roll-after-wild-week-filled-with-twitter-fights-and-heated-debates-about-rape.jpg

41 milyon takipçisi bulunan ABD başkanı Twitter’ı etkin kullanıyor. Sıkça polemiklere sebep olan Trump, Twitter üzerinden birçok kişiyi de engellemişti.

Trump’ın bu tutumu karşılığında bir grup insan Trump’a dava açmıştı. Sebebi ise Twitter bir kamusal alandır ve insanların kişisel görüşlerinin engellenmemesi gerektiğiydi.

Okumaya devam edin

Dinozorlar Bugün Yaşasaydı

BBC’den John Pickrell "Dinozorların nesli tükenmemiş olsaydı, dinozorlar bugün yaşasaydı ne olurdu?" yazısında dinozorların bugün yaşasalardı hayatımızda ne gibi değişiklikler olacağını kaleme aldı. Hepimizin dinozorların nasıl yok oldukları konusunda bilgisi vardır. Ancak tekrardan hatırlatmakta fayda var. Bundan tam 66 milyon yıl...

Ünlü Tabloları Yeniden Canlandıran Kadın: Laura Hofstadter

66 yaşındaki Amerikalı fotoğrafçı Laura Hofstadter, klasik başyapıt resimleri siyah beyaz portre serisinde kendisi yeniden canlandırdı. Laura, ünlü sanat eserlerini yeniden yaratma projesiyle sadece eğlenmekle kalmayıp aynı zamanda sanat için yaş sınırı olmadığını kanıtladı. Esperanza-George Frederick Watts İnci Küpeli Kız-Johannes Vermeer Dante Alighieri-Sandro...

Gezip Görülmeye Değer 10 Şehir

Şehir hayatı günümüzde çok büyük öneme sahipler. Bizler için kimi zaman şehirde yaşamak bir eziyet haline gelse de bizi buralarda tutan hep bir şeyler var. Şimdi sizleri dünyanın en yaşanası gidip görülesi 10 şehri ile baş başa bırakıyoruz. Brugge, Belçika Brugge,...