Tatilde İzlenecek Filmler

Film Önerileri: Tatilde İzlenecek Filmler

Bu içerik ilk olarak 26 Ocak 2020 tarihinde yayınlandı. Bu nedenle güncelliğini yitirmiş olabilir.

Senenin bütün yorgunluğunu atmak, tatilde keyifli vakit geçirmek için yapılabilecek en iyi şeylerden biri film izlemektir. Peki hangi filmi izlemeliyiz? Sizler için tatilde izlenecek filmler listesi hazırladık.

Sahilde güneş tepedeyken, bir gölgede oturup hafif hafif esen ılık rüzgar güzelliğinde filmler var listede. Tatilden keyif almak, geçirilen zaman için pişman olmamak için listemizdeki filmleri tercih edebilirsiniz. İşte tatilde izlenecek filmler:

Call Me By Your Name (2017)

Tatilde İzlenecek Filmler
Dram, Romantik – 2sa. 12dk.

Film, 1980’lerin İtalya’sında, 17 yaşında bir öğrenci ile babasının araştırma asistanı olarak işe aldığı bir adam arasındaki romantizmi konu ediyor.

Call Me by Your Name, 2018 Oscar Ödülleri‘nde En İyi Film dahil 4 dalda aday gösterildi ve En İyi Uyarlama Senaryo ödülünü kazandı.

The Before Trilogy (1995-2003)

Tatilde İzlenecek Filmler

Before Üçlemesi, aşkı en yalın haliyle anlatıyor.

Before Sunrise filminde Viyana’da başlayan hikaye Before Sunset filmiyle Paris’te devam ediyor. Sonrasında Before Midnight ile Yunanistan’da rüyadan uyandırıp gerçek dünyayla izleyicisini tanıştırıyor. Yönetmenliğini Richard Linklater‘ın yaptığı başrollerini Ethan Hawke ve Julie Delpy‘nin paylaştığı üçleme tatilde izlenecek en iyi filmlerden biri.

Blissfully Yours (2002)

Tatilde İzlenecek Filmler
Dram, Romantik – 2sa. 5dk.

Blissfully Yours, Tayland-Birmanya sınırında, bir piknik sırasında başlayan bir aşkın hikayesi. Tayland yapımı film, 2002 Cannes Film Festivali‘nde Un Certain Regard Award ödülüne layık görüldü.

A Day In The Country (1946)

Film Önerileri: Tatilde İzlenecek Filmler 1
Dram, Komedi – 40dk.

1946 yapımı A Day In The Country filmi Parisli bir tüccar ailesinin taşrada geçirdiği bir günde ailenin genç kızının bir adama aşık olmasına odaklanıyor. Usta yönetmen Jean Renoir‘in yönettiği Fransa yapımı film birçok festivalden ödülle dönmüş, oldukça başarılı bir film.

A Bigger Splash (2015)

Film Önerileri: Tatilde İzlenecek Filmler 2
Dram, Gerilim – 2sa. 5dk.

Film ünlü bir rock yıldızı ve onun erkek arkadaşının İtalya’da tatil yaptığı sırada eski bir dostun ve kızının beklenmedik ziyaretiyle gelişen olayları konu ediniyor.

Ralph Fiennes ve Tilda Swinton gibi usta isimlerin başrolleri paylaştığı A Bigger Splash, Toronto ve Venedik Festivalleri’nden ödülle dönmeyi başaran bir yapım. A Bigger Splash tatilde izlenecek filmler arasında tercih edebileceğiniz bir yapım.

La Cienaga (2001)

Tatilde İzlenecek Filmler
Dram, Komedi – 1sa. 43dk.

Arjantin’in Salta adlı küçük bir kasabasında yaşayan iki kadın ve onların ailelerinin hayatına odaklanan film tatilde izlenecek en iyi filmlerden biri. Yönetmenliğini Lucrecia Martel‘in yaptığı Arjantin yapımı film, Berlin Uluslararası Film Festivali‘nin en önemli ödüllerinden Alfred Bauer ödülüne layık görüldü.

La La Land (2016)

Tatilde İzlenecek Filmler
Komedi, Dram, Müzikal – 2sa. 8dk.

La La Land… Los Angeles’ta gelecek beklentileriyle kariyerlerini devam ettirmeye çalışan bir piyanist ve bir oyuncu aşık olur.

Müzikal filmin başrollerini Ryan Gosling ve Emma Stone paylaşıyor. Daha önce Whiplash gibi başarılı bir işe imza atmış olan Damien Chazelle‘in filmi, 6 Oscar kazanarak önemli bir başarı elde etti.

Somewhere (2010)

Tatilde İzlenecek Filmler
Dram, Komedi – 1sa. 37dk.

Tutkusunu yitirdikten sonra Chateau Marmont’ta inzivaya çekilen bir Hollywood oyuncusu, on bir yaşındaki kızı onu ziyaret ettiğinde hayatını gözden geçirmeye karar verir. Soffia Coppola‘nın filminin başrolünde ise Stephen Dorff yer alıyor. Somewhere tatilde izlenecek filmler arasında tercih edebileceğiniz bir yapım.

A Room With A View (1985)

Film Önerileri: Tatilde İzlenecek Filmler 3
Dram, Romantik – 1sa. 57dk.

Film 1900’lü yıllarda geçiyor. George ve babası Floransa’da bir pansiyonda İngiliz konuları ağırlarken, George ve Lucy tanışır. Ancak bir süre sonra Lucy İngiltere’ye döner. George ve Lucy tekrar karşılaştıklarında Lucy artık nişanlıdır.

Senarist ve yönetmen James Ivory‘nin yönettiği filmin başrolünde genç Helena Bonham Carter ve usta oyuncu Maggie Smith yer alıyor.

Russian Ark (2002)

Tatilde İzlenecek Filmler
Dram, Fantastik, Tarihi – 1sa. 39dk.

Rus tarihinin çeşitli dönemlerinden kesitlerin yer aldığı bir müzede geçen ilginç bir hikaye, Russian Ark. Bütün filmin tek plan çekildiği yapımın yönetmeni Aleksandr Sokurov. Film 2002 Cannes Film Festivali‘nde Altın Palmiye ödülüne aday gösterildi.
Total
0
Shares
Önceki
Başka Ülkede Yaşayamam Dedirten Geçmişten İlginç Gazete Manşetleri
Başka Ülkede Yaşayamam Dedirten Geçmişten İlginç Gazete Manşetleri 4

Başka Ülkede Yaşayamam Dedirten Geçmişten İlginç Gazete Manşetleri

Ciddi haberlerden ziyade hayatın içindeki absürtlükleri sayfalarına taşıyan

Sonraki
Evrim Teorisi: Maymunlar Neden İnsan Olmuyor?
Evrim Teorisi: Maymunlar Neden İnsan Olmuyor? 5

Evrim Teorisi: Maymunlar Neden İnsan Olmuyor?

Tane tane anlatmışlar

Bunları da Beğenebilirsin