1. Sanat

Sahte Banksy Moskova’da Sergi Açtı

Kimliği bilinmeyen İngiliz sokak sanatçısı Banksy adına Rusya’nın başkenti Moskova‘da bir sergi açıldı. Halen devam eden serginin sahte olduğu anlaşıldı.

Banksy dünyanın en esrarengiz sanatçılarından biri ve kendisiyle ilgili İngiliz olması dışında neredeyse hiçbir şey bilinmiyor. Hakkında birçok iddia olan sanatçı adını duvalara yaptığı aktivist grafitilerle duyurmuştu.

Banksy‘nin adına Moskova’da 2 haziranda bir sergi açıldı. Bir hayranı resmi Instagram hesabına mesaj atarak Moskova‘daki bu sergiyi sordu. Sanatçı cevabında sergiyi ilk kez duyduğunu söyledi. Sonraki mesajında Banksy’ye serginin VIP turu için 20 dolar, giriş içinse 10 dolar ücret alındığını yazdı.

Sahte Banksy Moskova'da Sergi Açtı 1
Fotoğraf: twistedsifter

Banksy “Bunun benimle hiçbir ilgisi olmadığını biliyorsun değil mi? Ben asla insanlardan sanatımı görmeleri karşılığında para talep etmem, eserim bir dönme dolapta sergilenmediği sürece” diye yanıtladı.

Banksy
Fotoğraf: twistedsifter

Sanatçı daha sonra bu konuşmaları Instagram sayfasında paylaştı. Sahte Banksy‘nin sergisinin kim tarafından açıldığı bilinmiyor.