Netflix Mayıs Ayı Programı Açıklandı

Bu ay Netflix’te 39 Netflix orijinal yapımı, 76 lisanslı film ve dizi sizleri bekliyor. Programda yer alan Netflix orijinal dizileri The Rain, A Little Help with Carol Burnett, Dear White People: Volume 2, Mob Psycho 100, The Toys That Made Us, Unbrekable Kimmy Schmidt 4. sezon ve Fauda 2. sezon olarak açıklanırken; orijinal filmleri Cargo, Ibiza, Manhunt ve Catching Feelings.

Dizi ve filmlerin yanı sıra End Game, Explained, Evil Genius: The True Story of America’s Most Diabolical Bank Heist gibi belgeselseverler için de birbirinden güzel yapımlar Nisan ayında izlenmeyi bekliyor. Ek olarak Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması, Sometimes ve Forgive Us Our Debt bu ay Netflix’e eklenecek filmler arasında yer alıyor.

Netflix Mayıs Ayı Programı:

The Rain

1. Sezon – Yayın Tarihi: 4 Mayıs

İskandinavya nüfusunun çoğunu yok eden ölümcül bir virüsten on yıl sonra, iki küçük kardeş güvenli bir yer bulmak için bir yolculuğa çıkarlar. Tek kılavuzları, babalarının virüs ve bu dünyanın tehlikeleri hakkında yazdıklarını içeren bir defterdir ve kendileri gibi hayatta kalan diğer gençlere katılarak tehlikeli bir yolculuğa başlarlar. Büyük risklerle karşılaşan grup, en büyük tehlikenin dışarıdan değil, içeriden geleceğini hızlı bir şekilde fark etmelidir. Netflix’in Danimarka’daki ilk orijinali olan The Rain’in oyuncu kadrosunda Alba August, Mikkel Boe Følsgaard, Lucas Lynggaard Tønnesen, Lars Simonsen, Iben Hjejle, Angela Bundalovic, Sonny Lindberg, Jessica Dinnage, Lukas Løkken ve Johannes Kuhnke bulunuyor.

Dear White People: Volume 2

2. Sezon – Yayın Tarihi: 4 Mayıs

Oyuncu kadrosunda Brandon P Bell, DeRon Horton, Antoinette Robertson ve John Patrick Amedori‘nin yer aldığı Dear White People, “siyahi dostu” Amerika’yla dalga geçerken kişinin kendi kimliğini bulmasının evrensel hikayesi ile tamamen benzersiz bir yol çizmeyi bir arada sunan bir dizi. 2014 yapımı aynı adlı ve beğenilen filmin kaldığı yerden devam eden bu hiciv dolu dizi, bir grup siyahi Winchester Üniversitesi öğrencisinin sosyal adaletsizlik, kültürel önyargı, siyasi doğruluk (veya bunun eksikliği) ve milenyum çağında bazen yanlış yola sapan aktivizm ortamı arasında yaşadıklarını izliyor.

End Game

Yayın Tarihi: 4 Mayıs

The Times of Harvey Milk ve Common Threads: Stories from the Quilt ile belgesel türünde iki kez Oscar kazanmış Rob Epstein’la Jeffrey Friedman’ın yönetmenliğini üstlendiği belgesel, kaçınılmaz sonla karşı karşıya olan ölümcül hastaların hayat ve ölümle ilgili yaklaşımımızı değiştirmeye çalışan sıra dışı tıp doktorlarıyla bir araya gelmesinin hikayesini konu ediniyor. Dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapıp festivalde ödül için yarışan 40 dakikalık belgesel, oldukça dokunaklı.

Cargo

Yayın Tarihi: 18 Mayıs

Yönetmenliğini daha önce 2013 yılında aynı isimde bir kısa film çeken Ben Howling ve Yolanda Ramke‘nin üstlendiği Cargo, prömiyerini geçtiğimiz yıl içerisinde Adelaide Film Festivali’nde yapmış, daha sonra Londra ve Tribeca film festivallerine konuk olmuştu. Başrolde Martin Freeman’ın yer aldığı film, Avustralya kırsalında zombi kıyametinin ortasında kalan bir baba ve bebek yaştaki kızının hikayesini anlatıyor. Hastalık bulaşan babanın sonsuza kadar değişmeden önce kızına güvenli bir yer bulmak için sayılı saatleri kalmıştır. Cargo, bu ayın en merakla beklediğimiz Netflix orijinali.

Unbreakable Kimmy Schmidt

4. Sezon – Yayın Tarihi: 30 Mayıs

Yaşamının on beş yılını tarikatta geçiren Kimmy’nin New York’ta yepyeni bir hayata başlamasını konu edinen Unbreakable Kimmy Schmidt, yayınlandığı andan itibaren pek sevilmiş ve ilk 3 sezonuyla tam 16 dalda Emmy adaylığı elde etmişti. Başrolde yine Ellie Jemper’ın yer aldığı dizinin 4. sezon konusu ise şöyle: Kimmy teknik bir iş bulur. Titus, Mikey’i etkilemek için bir TV şovuna sahip gibi davranır ve Jacqueline de bir yetenek bulma ajansı kurar.

You may also like