MFÖ’nün Dünyanın En İyilerinden Olduğunun Kanıtı Olan 10 Şarkı

MFÖ’nün Dünyanın En İyilerinden Olduğunun Kanıtı Olan 10 Şarkı

Tek şansızlıkları Türk olmak mıydı?

Tek şanssızlığı Türkiye’de olmak ve Türkçe müzik yapmak olan, İngiliz bir grup olsa dünyanın önemli gruplarıyla aynı cümlede yer alması işten olmayan bir grup MFÖ.

1965 yılında Fuat Güner‘in elindeki The Beatles plağını gören Mazhar Alanson plağı beraber dinleme teklifi etti ve MFÖ‘nün kurulması için temel atılmış oldu. Sonraları genç ve deli bir isim olan Özkan Uğur‘la tanışan ikili, ilk albümleri olan Ele Güne Karşı Yapayalnız albümünü 1984’te çıkardı ve müzik dünyasına adımını attı.

Türkiye’nin gururu, aşıkların en sevdiği grupların başında gelen bu inanılmaz adamların dünyada bu derece önemli olmasını sağlayan 10 şarkısını sizler için derledik.

Yalnızlık Ömür Boyu

Yalnızlık Ömür Boyu isimli şarkının sözleri Mazhar Alanson’a müziği ise Fuat Güner’e aittir.  Şarkıyı MFÖ olarak ilk kez 1984 yılında “Ele Güne Karşı Yapayalnız” isimli albümde Mazhar Fuat Özkan birlikte seslendirmiştir.

Ele Güne Karşı

Şarkının sözleri Mazhar Alanson’a, müziği Fuat Güner’e aittir. “Ele Güne Karşı Yapayalnız” albümünde yer almaktadır.Bu kült şarkının söz ve müziği Mazhar Alanson’a aittir.

Diday Diday Day

Şarkı grubun 1985 yılında çıkardığı “Peki Peki Anladık” albümünde yer almaktadır. Şarkının sözü Mazhar Alanson’a; müziği Mazhar, Fuat ve Özkan tarafından beraber yapılmıştır.

Güllerin İçinden

Söz ve müzik Mazhar Alanson’a aittir.

Mazeretim Var Asabiyim Ben

Grubun 1995 yılında çıkardığı “Mazeretim Var Asabiyim Ben” adlı albümün çıkış parçası olan şarkının sözleri Mazhar Alanson’a, müziği MFÖ’ye aittir.

Ali Desidero

Grubun 1990 yılında çıkardıkları “Geldiler” albümünde yer alan şarkının sözleri Mazhar Alanson’a müziği MFÖ ye aittir.

Mecburen

Söz ve müziği Mazhar Alanson’a ait olan şarkı grubun 1990 yılında çıkardığı “Geldiler” albümünde yer almaktadır.

Sarı Laleler

Şarkının söz ve müziği Mazhar Alanson’a aittir. Şarkı grubun 2006 yılında çıkardıkları “AGU” albümünde yer almaktadır. Albümün ismi Mazhar Alanson, Fuat Güner, Özkan Uğur’un soyadlarının baş harflerinden oluşmaktadır.

Hep Yaşın 19

Şarkı, grubun 2011 yılında çıkardıkları “Ve MFÖ” adlı albümde yer almaktadır. Şarkının söz ve müziği Mazhar Alanson’a aittir. Mazhar Alanson şarkıyı eşine yazmıştır.
Total
0
Shares
Önceki
Yunuslar Ne Kadar Zekidir?
Yunuslar Ne Kadar Zekidir?

Yunuslar Ne Kadar Zekidir?

Muhtemelen bu kadarını tahmin etmiyorsunuz

Sonraki
Atatürk’ün İleri Görüşlülüğü: Ankara Rüzgar Tüneli
Atatürk'ün İleri Görüşlülüğü: Ankara Rüzgar Tüneli

Atatürk’ün İleri Görüşlülüğü: Ankara Rüzgar Tüneli

Ya hayata geçseydi?

Bunları da Beğenebilirsin