#metoo Trendi

#metoo Trendi: Hollywood’u Sarsan Cinsel Taciz İddialarına Karşı Bir Kampanya

Tacize karşı kadın hareketi.

Geçtiğimiz günlerde Oscar ödüllü ünlü yapımcı, Weinstein Company  eşbaşkanı Harvey Weinstein‘a son 30 yıl  içerisinde aralarında tanınmış oyuncuların da bulunduğu çok sayıda kadın tarafından cinsel taciz  suçlaması yöneltilmişti. #metoo etiketiyle kampanya başlatıldı.

Weinstein‘a cinsel taciz suçlaması yönelten isimler arasında ünlü oyuncular Ashley Judd ve Rose McGowan da bulunuyor.

New  York Times‘ın haberine göre, Judd yaklaşık 20 yıl kadar önce Weinstein  tarafından yeni projeleri görüşmek üzere Beverly Hills‘teki lüks bir  otele davet edilip, taciz edilmiş.

Taciz iddialarının ortaya  çıkmasıyla Weinstein‘ın iki eski asistanı ile İtalyan bir manken de  benzer suçlamalar yöneltti. Yapım şirketinin eski çalışanlarından Lauren O’Connor da Weinstein‘ın sahibi olduğu şirketlerde “kadınlar için zehirli bir ortam” yarattığını söyledi.

#metoo Trendi

Ünlü oyuncular Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie ve Cara Delevingne de ABD’li Hollywood filmleri yapımcısı Harvey  Weinstein’in tacize uğradığına iddia etti.

30 binden fazla kadın kampanyaya destek verdi

Tüm bu iddialar  üzerine, Amerikalı aktris Alyssa Milano bir ekran görüntüsü paylaştı ve  insanların #metoo (ben de) hastagiyle cevaplamasını istedi. Kampanya  kısa sürede yoğun ilgi gördü.
Total
0
Shares
Önceki
Güneş Sistemi Genişliyor: Planet X
Planet X

Güneş Sistemi Genişliyor: Planet X

Yeni bir gezegen mi?

Sonraki
Mars’ta Yaşam İçin İlk Adım 2022’de
Mars’ta Yaşam İçin İlk Adım 2022’de

Mars’ta Yaşam İçin İlk Adım 2022’de

Bilim kurgu filmleri gerçek mi oluyor?

Bunları da Beğenebilirsin