1. Sanat

Jim Carrey Dönüyor: Dark Crimes Fragmanı Yayınlandı

Uzun zamandır sesi soluğu çıkmayan, yaşadığı sorunlarla gündeme gelen usta oyuncu Jim Carrey, Dark Crimes ile geri dönüyor.

Dark Crimes, David Grann’in 2008 yılında New Yorker’da yazdığı postmodern cinayet gizemini anlatan bir makaleye dayanıyor. Jim Carrey filmde, obsesif bir polis olarak karşımıza çıkıyor. Filmin yönetmeni Miss Violence, Love Me Not gibi filmlerden tanıdığımız ödüllü yunan yönetmen Alexandros Avranas. Bu karanlık, kasvetli suç filminin fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Jim Carrey True Crimes

Daha çok komedi rolleriyle tanınan Jim Carrey’nin başrolünü üstlendiği filmde, “Into the Badlands” dizisinde izlediğimiz Marton Csokas, Lars von Trier filmleriyle tanınan Charlotte Gainsbourg, Kati Outinen, Vlad Ivanov, Agata Kulesza, Anna Polony gibi oyuncular yer alıyor.

Filmin konusuysa şöyle: Katledilen bir iş adamı dedektiflerin devreye girmesine sebebiyet verir. Amaç katili yakalamaktır. Ancak araştırma derinleştikçe, cinayet yönteminin ve geride kalan ipuçlarının bir yazarın romanında yazdığı cinayetle tedirgin edici benzerlikler taşıdığı ortaya çıkacaktır.