1. Pop-Kültür

Yeni James Bond Kim: Idris Elba Mı Jason Statham Mı?

Sinema tarihinin en çok ilgi çeken serilerinden James Bond’un 25. filmi 2019 yılında vizyona girecek. Seride 5. kez Bond’a can verecek olan Daniel Craig sonrasında yeni Bond kim olacak sorusu sorulmaya başlandı. Yeni bir iddia ortaya atıldı. Jason Statham ve Idris Elba’nın isimleri geçiyor.

Yönetmenliğini Danny Boyle’un yaptığı ve Daniel Craig’in son kez Bond olarak karşımıza geleceği 25’inci Bond filminin çekimleri yakında başlayacak ama şimdiden bir sonraki James Bond filmi için kulislerde isimler konuşulmaya başlandı.

“Beyaz olmayan bir Bond için doğru zaman”

Aksiyon filmlerinin değişilmez oyuncusu Jason Statham geçtiğimiz günlerde James Bond rolü için göz kırpmıştı ancak 007 için en güçlü adayın Idris Elba olduğu öne sürüldü.

Jason Statham geçen hafta Bond serisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu. 51 yaşındaki usta oyuncu geçen yıl Daniel Craig’in rolü bırakacağı iddiaları üzerine James Bond’u canlandırmak istediğini ancak konuyla ilgili geri dönüş olmadığını söylemişti.

James Bond
Soldan Sağa: Idris Elba, Daniel Craig, Jason Statham

Daily Star’ın Barbara Broccoli ile yaptığı röportajda “Beyaz olmayan bir Bond için doğru zaman” açıklamasıyla bu ihtimal daha kuvvetlendi. Idris Elba’nın attığı “Ben Elba, Idris Elba” tweeti ise Bond’a gönderme olarak algılandı ve dedikoduları bir adım ileriye götürdü.