George Orwell‘in edebiyat tarihine geçen, çarpıcı romanı Hayvan Çiftliği film oluyor. Romanın haklarını Netflix satın aldı. Yönetmen koltuğu için Yüzüklerin Efendisi serisinde Gollum’a can veren Andy Serkis ile anlaştı.

Başarılı oyunculuk kariyerinde Yüzüklerin Efendisi ve Maymunlar Cehennemi serileri bulunan Serkis‘in, ilk yönetmenlik deneyimi 2017 yapımı Breath (Nefes) filmiyle olmuştu. Oldukça başarılı bir ilk filmden sonra yönetmenlik kariyerine bu yıl gösterime girecek Mogwli filminin de çekimleri tamamlandı. Mogwli‘nin yayın haklarını Warner Bros.‘tan satın alan Netflix, film için de Andy Serkis ile anlaştı.

Hayvan Çiftliği
Andy Serkis

Hayvan Çiftliği Film Oluyor

Filmin ilk detayları da ortaya çıktı. Filmin yapımcıları arasında War for the Planet of the Apes, Cloverfield gibi filmlerin yönetmeni Matt Reeves de bulunuyor. Serkis’in ikinci filmi olan Mowgli gibi Hayvan Çiftliği de motion capture teknolojisiyle çekilecek.

“Bütün hayvanlar eşittir, ama bazı hayvanlar diğerlerinden daha eşittir” sözü ile akıllara kazınan Hayvan Çiftliği, yaşadıkları çiftliğin sahibi olan insanlara karşı ayaklanıp, özgürlüklerini kazanan hayvanların hikayesini anlatıyor. Orwell‘in bu çarpıcı romanı, Sovyet Devrimi’ni takip eden Stalin döneminden esinlenerek kaleme alınmıştı. Ütopya hayaliyle yola çıkan hayvanların faşizme doğru giden mücadelesini anlatan kitabın filminin nasıl olacağı da merakla bekleniyor.