1. Sanat

Harry Potter 20. Yılında Çok Özel Kapaklarla Geliyor

Scholastic Yayınevi, J.K. Rowling‘in dünya çapında büyük hayran kitlesi edinen Harry Potter serisinin 20’inci yılını çok özel kapak tasarımları ile kutladı.

İllüstratör Brian Selznik‘in çizdiği 7 kitap tasarımı yanyana getirildiğinde Harry Potter serisindeki karakterlerin bulunduğu uzun bir duvar resmine (mural) dönüşüyor.

20. yıla özel kapakları tasarlayan Caldecott Medal Ödüllü Selznik, gururlu bir Hufflepuff olduğunu belirterek başladı söze ve devam etti: “Büyük bir Harry Potter hayranıyım ve 20. yıl kapaklarının tasarımlarını yapmamı istemeleri benim için büyük bir onur. Bu projenin çok fazla sorumluluk getirdiğini biliyordum. İlk başta kitaplara döndüm ve özellikle J.K. Rowling’in büyülü dünyasında bulunan karakterler arasındaki ilişkilerden çok etkilendim. Bunu kapaklara yansıtmak istedim. Çalışmanın en zorlayıcı ve keyifli bölümü, sıralandıklarında tek bir görsel oluşturacak 7 bağımsız kitap kapağı çizmekti. Son şeklini alması için düzinelerce ve düzinelerce çizim yapmam gerekti ve şimdi kitaplara olan büyük sevgimi bu yeni ilüstrasyonlarla paylaşmaktan heyecan duyuyorum”

Harry Potter 20. Yılında Çok Özel Kapaklarla Geliyor 1

Selznik imzalı ilüstrasyonların kapaklarını süslediği yeni Harry Potter baskıları 26 Haziran‘da raflardaki yerini alacak.

Felsefe Taşı

Harry Potter 20. Yılında Çok Özel Kapaklarla Geliyor 2