1. Dünya

Game Of Thrones Temalı Otel Açıldı

Son sezon önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan Game Of Thrones dizisi izleyicilerin gönlünde taht kurmayı başardı. Birçoğumuz dizinin yeni sezonunu sabırsızlıkla bekliyoruz.

Lapland Hotels Snow Village, HBO Nordic ile iş birliği içinde inşa edildi. Game of Thrones temalı bu özel otel, Finlandiya Lapland‘de açıldı. Her yıl yaklaşık 20 milyon kilo kar ve 350.000 kilo kristal buzun kullanılacağı buz otelde, ünlü dizinin hayali kahramanları ve mekanları tema olarak kullanılıyor.

Lapland Hotels Snow Village
Lapland Hotels Snow Village

Rusya, Polonya, Letonya ve Ukrayna’dan heykeltıraşlar tarafından özel olarak tasarlanan odalara sahip otelde, ejderhalar, buz kılıçları, kardan taht gibi farklı detaylar mevcut. 30 odalı otelde her şey kar ve buzdan oluşuyor.

Otelde soğuktan nasıl uyuyacağız diye sorabilirsiniz. Bunun için otel yüksek kaliteli termal uyku tulumları ve polar astar çantalar veriyor. Evlenmek isteyen çiftler için Buz Şapeli‘nde düğün organizasyonu yapılıyor.

Otel, Arctic Circle‘ın yaklaşık 200 km yakınında bulunuyor. Ice Restoranı‘nda akşam yemeği ve buz bardan “rocks” yudumlamak otelin en önemli akşam aktiviteleri arasında. Otelden ayrıca, yakındaki Ylläs ve Levi kayak merkezlerine özel turlar da düzenleniyor. Otel 8 Nisan 2018’e  kadar açık kalacak.