Escobar’ın Hayatına Odaklanacak Loving Pablo Filminin Fragmanı Yayınlandı

Javier Bardem’in Pablo Escobar’a hayat verdiği ve başrolde ona Penelope Cruz’un eşlik ettiği Loving Pablo’dan fragman yayınlandı.

Netflix’in 2015 yılında yayınlanmaya başlayan Narcos dizisi Pablo Escobar‘ı hiç olmadığı kadar ünlü hale getirirken dizinin popüler kültürde yer bulması bu tarihi karakteri sinema ve televizyonda git gide daha fazla görmemizle sonuçlandı.

Yönetmenliğini Fernando León de Aranoa‘nın üstlendiği İspanya yapımı Loving Pablo da ünlü uyuşturucu lordunun hayatına ışık tutan bir diğer biyografik film olma özelliği gösteriyor. Filmin bu denli dikkat çekmesinin bir diğer nedeni de kuşkusuz başrollerde iki önemli oyuncu Javier Bardem ve Penelope Cruz‘un yer alıyor olması.

Escobar'ın Hayatına Odaklanacak Loving Pablo Filminin Fragmanı Yayınlandı 1

Loving Pablo Fragmanı Yayınlandı

Virginia Vallejo’nın romanından yine Fernando León de Aranoa’nın senaryosuyla beyazperdeye uyarlanan film, Pablo Escobar’la romanın yazarı olan ve Escobar’la tanıştığında gazetecilik yapan Virginia Vallejo arasındaki aşk ilişkisine odaklanıyor. Filmde Bardem Pablo Escobar’a hayat verirken Cruz ise Vallejo’yu canlandırıyor.

Prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yaptıktan hemen sonra Toronto Film Festivali’ne de konuk olan film, eleştirmenlerden geçer not alamamıştı. Keza Toronto Film Festivali’ni yerinde takip eden sitemiz yazarlarından Utku Ögetürk film için şunları yazmıştı: ‘Escobar’ın gizli ama tutkulu aşkı Virginia Vallejo ile olan ilişkisini anlatmak üzerine yola çıkan ancak ikilinin ilişkisini liseli aşıklar seviyesine indirgeyen, Escobar’ın hayatını da anlatayım diye niyetleyen ancak genel geçer, herkesin bildiği bir iki detay dışında hiçbir şey sunmayan, seyirciyi şaşırtamayan ya da içinde tutamayan bir film Loving Pablo.

Avrupa’da Nisan itibariyle vizyona girmeye başlayacak filmin ülkemizdeki vizyon tarihi ise henüz belli değil.

Kaynak: filmloverss

You may also like