Dünyanın En İlginç Otelleri

Dünyanın En İlginç Otelleri: 10 Sıradışı Otel Konsepti

Dünyanın en ilginç otelleri, otel konseptleri ve daha fazlası bu listede. Bu sıra dışı oteller, tatil planlarınızı değiştirebilir.

Tatil deneyimini farklı bir boyuta taşımak isteyenler, unutulmaz bir tatil geçirmek isteyenler için en ilginç otelleri sizin için derledik.

İşte en ilginç oteller:

Das Park Hotel – Avusturya

Dünyanın En İlginç Otelleri: 10 Sıradışı Otel Konsepti 1
Das Park Hotel, Avusturya

Avusturya‘nın Linz kentinde yer alan Das Park Hotel, dünyanın en küçük otellerinden olmasıyla dikkat çekiyor. Otel, kanalizasyon borularından yapılan şık tasarımıyla 2004 yılında Andreas Straus tarafından açıldı. En fazla iki kişinin kalabileceği boyutlardaki odalar, yıl içerisinde ülkenin farklı parklarına taşınabiliyor. Genellikle farklı konaklama deneyimi yaşamak isteyen turistlere hizmet veriyor.

Dünyanın en ilginç otelleri arasında yer alan Das Park Hotel, oldukça farklı bir ücretlendirme politikası uyguluyor. İşletme, otelden ayrılmadan önce, kaldığınız süreye sizin ödemek istediğiniz bedeli odaya bırakmanızı istiyor. Otelde kalmaya karar verdiğinizde ise yapmanız gereken tek şey, otelin internet sitesi üzerinden rezervasyon yaptırmak. Otelin size yolladığı kapı şifresiyle, odaya giriş-çıkış yapabiliyorsunuz. Otelde maksimum 3 gün konaklama yapılabiliyor.

Book and Bed – Japonya

Dünyanın En İlginç Otelleri: 10 Sıradışı Otel Konsepti 2
Book and Bed, Japonya

Japonya‘nın başkenti Tokyo‘da bulunan Book and Bed Oteli, kitap tutkunlarının seveceği türden bir konaklama mekanı. İngilizce ve Japonca binlerce kitap arasından istediğini seçip, kitaplığın içinde yer alan odanızda okuyabilirsiniz.

Lüks bir inziva köşesi olarak nitelendirilen tematik otel, basit yollarla rahatlamanın mümkün olduğunu gösteriyor. İlgi çekici tasarımıyla Book and Bed Oteli, dünyanın en ilginç otelleri arasında yer alıyor.

Treehotel – İsveç

Dünyanın En İlginç Otelleri
Treehotel, İsveç

Dünyanın en büyük ve lüks ağaç evlerinin yer aldığı bir kompleks olan Treehotel, İsveç‘in Harads bölgesinde yer alıyor. Yerden yaklaşık 6 metre yükseklikteki odalar, tamamıyla doğa dostu olarak tasarlanmış. İstenildiği takdirde arkasında hiçbir atık bırakmadan taşınabiliyor. Beş farklı konsepte sahip odaların tasarımını Rintala Eggertsson Architects firması üstlendi.

Dünyanın En İlginç Otelleri
Treehotel, İsveç

Dış cephesi tamamen aynalarla kaplı olan “Mirror Cube”, doğadan toplanan ağaç dalları ve çalılarla inşa edilen “The Bird’s Nest” ve uzay mekiği konseptli “The Ufo” adlı odalar ziyaretçilerine farklı deneyimler sunmayı amaçlıyor. Treehotel, sıra dışı doğa deneyimi yaşamak isteyen turistlerin mutlaka görmesi gereken otellerden biri.

Skylodge Adventure Suites – Peru

Dünyanın En İlginç Otelleri

Skylodge Adventure Suites, Peru‘daki Kutsal Cusco Vadisi üzerinde, bir uçurumun kenarında yer alıyor. Otel ziyaretçilerine başka hiçbir otelin sunamadığı bir dağ deneyimi sunuyor. Maceracı gezginler için özel olarak tasarlanmış otelin odaları şeffaf kapsüllerden oluşuyor. Rahat yatağınızda uzanırken, 300 derecelik manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Dünyanın En İlginç Otelleri
Skylodge Adventure Suites, Peru

Otele yaya olarak ulaşmak istiyorsanız, yüzlerce metreden fazla tırmanmanız gerekiyor. Bunun yerine otel ve vadi arasına kurulmuş zipline hattını da tercih edebilirsiniz. Oteldeki konaklamaya, Cusco’dan ulaşım ve iki dilli bir rehber ile birlikte akşam yemeği ve kahvaltı dahil.

Gün boyunca altınızdaki kutsal kanyona bakıp, geceleri milyonlarca yıldızı başucunuzda deneyimlemek isteyenlerin mutlaka görmesi gereken bir otel Skylodge Adventure.

Whitepod – İsviçre

Dünyanın En İlginç Otelleri
Whitepod, İsviçre

Whitepod Oteli, İsviçre‘de bir tepenin üzerine kurulmuş, aşağıdaki vadinin akıllara durgunluk verici manzarasını deneyimleten, igloya benzer odalara sahip bir konseptten oluşuyor. Les Cerniers kasabası yakınlarda bulunan otel, çevreci duyarlılığı ve yerel mutfağıyla dikkat çekiyor.

Dünyanın En İlginç Otelleri
Whitepod, İsviçre

Yıl boyunca dilediğin zaman konaklama şansı olan otelden maksimum keyif almak için en keyifli zamanı olan kış aylarını tercih etmek mantıklı bir seçim olabilir. Her bir kapsül, diğerlerinden uzakta yer alıyor. Bu nedenle günlük yaşamdan uzaklaşmak isteyenlere özel tasarlanmış diyebiliriz.

En huzurlu otellerden biri olan Whitepod Oteli, Alplerin taptaze havasıyla birlikte eşşiz bir deneyim sunuyor.

Hang Nga – Vietnam

Dünyanın En İlginç Otelleri
Hang Nga, Vietnam

Sürrealist ressam Salvador Dali‘nin hayal gücünden çıkmış ya da bir çocuk masalından fırlamış gibi görünen bu yapı, Vietnam‘da bulunan Hang Nga Pansiyonu.

Sıra dışı otel, bölgenin efsane yerel mimarlarından empresyonist Dang Viet Nga tarafından tasarlandı. 1990 yılında inşa edilen bu benzersiz otel, günümüzde “Çılgın Ev” olarak da adlandırılıyor.

Dünyanın En İlginç Otelleri
Hang Nga, Vietnam

Otelin içinde mantar sandalyeler, hayvan heykelleri ve her biri dahice çılgınlıkta temalara sahip odalar yer alıyor. 10 süitin bulunduğu Hang Nga Pansiyonu, dünyanın en ilginç otelleri arasında yer alıyor.

Kakslauttanen Igloo East Village – Finlandiya

Dünyanın En İlginç Otelleri
Kakslautten, Finlandiya

Kakslauttanen Igloo East Village, adından da anlaşılacağı üzere kutuplardan bildiğimiz Eskimo’ların yapıları olan buz kütlelerinden yapılan iglo adı verilen kulübeleri örnek alıyor. Yapı içerisinde özel sauna, mini mutfak ve bahçe alanı içeren geleneksel ahşap kamaralar da yer alıyor. İgloda kalmayı tercih etmeyenler için ahşap kulübe seçeneği de bulunuyor.

Dünyanın En İlginç Otelleri
Kakslautten, Finlandiya

Kuzey ışıklarının büyüleyici atmosferini yaşamak isteyenlerin uğrak noktası olan otel, uzaktan bakıldığında fanus görüntüsü veriyor. Gecenin karanlığında ormanı aydınlatan büyük lambalar gibi görünüyor.

Cava & Hotel Mastinell – İspanya

Dünyanın En İlginç Otelleri
Cava & Hotel Mastinel, İspanya

Cava & Hotel Mastinell, Katalan bölgesinde yer alan Barselona‘ya oldukça yakın bir konumda. Şarap uzmanları için cenneti andıran otel, geniş üzüm bağlarıyla çevrili. Yaratıcı mimarisi, bir raftaki şarap şişelerini andırıyor.

Dünyanın En İlginç Otelleri
Cava & Hotel Mastinel, İspanya

Antoni Gaudi‘ye ithaf edilen mozaik çatısıyla, gerçekten etkileyici bir yapı olmayı başarıyor. Tadabileceğiniz şaraplar ve şarapla ilgili aktivitelerin sonu gelmiyor.

Özel bir deneyim yaşamak isteyenler, üzümün iyileştirici özellikleriyle yapılan masaj hizmetinden de yararlanabilir.

Pioneertown Motel – ABD

Dünyanın En İlginç Otelleri: 10 Sıradışı Otel Konsepti 3
Pioneertown Hotel, ABD

Pioneertown Oteli, ABD‘nin Kaliforniya kentinde yer alıyor. 1946’da Roy Rogers ve Gene Autry gibi Hollywood yıldızları tarafından kurulan otel, vahşi batı kasabasını andırıyor. Otel, western filmlerindeki atmosferi deneyimlemek isteyenler için bulunmaz bir nimet.

Dünyanın En İlginç Otelleri: 10 Sıradışı Otel Konsepti 4
Pioneertown Hotel, ABD

Otel kompleksi içerisinde vahşi batı klasiklerinden bir salon, hapishane ve kasabanın ilgi çekici dükkanlarının önüne yerleştirilmiş at bağlama alanları bulunuyor. Açıldığı ilk yıllarda sayısız film ve dizi için mekan olarak kullanılsa da, yıllarca popülaritesini kaybetti. Ancak günümüzde western kültürüne ilgi duyanlar için ilgi çekiciliğini halen koruyor.

Çöl güneşi altında batı müziğinin keyfini çıkartırken, yerel motiflerle döşenmiş otel odalarında eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Henn Na Hotel – Japonya

Dünyanın En İlginç Otelleri: 10 Sıradışı Otel Konsepti 5
Henn Na, Japonya

Henn Na oteli Japonya‘nın Nagazaki kentinde yer alıyor. Tamamıyla robotlar ve yapay zekayla işletilen otel, ziyaretçilerine fütüristik bir deneyim sunuyor.

Otele kayıt aşamasından, valizlerin odaya taşınmasına kadar her şeyin robotlar tarafından gerçekleştirildiği bir otel Henn Na. Oda anahtarı ya da kartının yerine ise yüz tanıma sistemi bulunuyor.
Total
0
Shares
Önceki
Gutenberg: Matbaayı Bulan Adamın Hazin Hikayesi
Johann Gutenberg

Gutenberg: Matbaayı Bulan Adamın Hazin Hikayesi

Bu içerik ilk olarak 29 Ocak 2020 tarihinde yayınlandı

Sonraki
Dünyaya Bakış Açınızı Değiştirecek Belgesel Filmler
Dünyaya Bakış Açınızı Değiştirecek Belgesel Filmler

Dünyaya Bakış Açınızı Değiştirecek Belgesel Filmler

Bazen bir film izlersiniz ve dünyanız değişir

Bunları da Beğenebilirsin