Perşembe, Eylül 29, 2022

Güzel bir gün olsun!

Ray Fisher, True Detective...

DC Genişletilmiş Evreni’nde Cyborg olarak karşımıza çıkan Ray Fisher’ın Rhys Wakefield, Michael Greyeyes...

Bill Gates: 6 Ayda...

"Savaşa hazırlanıyormuş gibi hazırlanmamız gerekiyor. Eğer tarihten öğrendiğimiz bir şey varsa, o da...

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Sırrı

Bermuda Şeytan Üçgeni, Atlantik Okyanusu'nda Bermuda Adası, Florida Yarımadası ve Porto Riko...

Tabuları Yıkan Kadın: İranlı...

Tahran'ın yoksul semtlerinden birinde doğan Hoda Jarrah, İran'ın kapalı toplumuna ve baskıya karşı...
Ana SayfaBilimDünya Dışında Yaşam...

Dünya Dışında Yaşam Var! İşte İlk Kanıtlar!

Google News

İnsanoğlunun arayışı sürüyor. Dünya dışında herhangi bir yerde’ hayat var mı yok mu’ sorusu insanların her zaman gündeminde. İşte bu soruların günümüzde de etkisi sürüyor ve artarak da devam edecek. Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) da bu konuyla ilgili olarak çalışmaları sırasında ilginç bir detaya rastladı.

RUS2.jpg

ISS’te görevli Rus kozmonot Anton Shkaplerov, istasyonun dışında canlı bir bakteri bulunduğunu söyledi. İşte bu açıklama bilim dünyasında ciddi tartışmalara neden oldu.

RUS1.jpg

Rus basınına konuşan Shkaplerov, bulunan bu mikroorgranizmaların dış uzaydan gelmiş olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti ayrıca bu bakterilerin daha önceki numuneler arasında görülmediğini de sözlerine ekledi.

RUS4.jpg

Aynı zamanda bakteriler üzerinde araştırmalar yapma imkanı da bulan Rus kozmonot, Dünya’dan gelen bazı bakteri türlerinin de belirli bir dereceye kadar yaşayabileceğini de belirtti.

RUS3.jpg

Yani Anton Shkaplerov, Dünya dışı yaşama dair ilk bulguların, bu bakteriler olabileceğini söylüyor. Rus kozmonot Aralık ayında uzaya 3. seferini gerçekleştirecek.

 

Kaynak: CnnTürk

Okumaya devam edin

Dünyanın Gözünden Atatürk

Bugüne kadar Atatürk'ü onun bıraktığı Türk gençliğinden, Atatürk'ü görenlerden, öğretmenlerden, siyasetçilerden ve daha bir çok kişiden dinledik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bu kez dünyanın gözünden dinleyelim istedik. Atatürk, uluslar arası anlayış, iş birliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü...

Ağlayan Çocuk Tablosunun Laneti

Sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada ciddi bir üne sahip Ağlayan Çocuk Çiko resmi. İtalyan Bruno Amadio tarafından yapılan Çiko, tüm dünyada ticari bir amaç olarak kullanıldı. Hiçbir sanatsal değeri olmayan bu tablo kitlesel tüketim için seri halde üretilmeye başlandı ve...

Dünyadaki En Azılı Katiller

Her toplumda ilgi çeken seri katil hikayelerinin günümüzdeki cazibesi hiçbir zaman dinmiyor. Dünyadaki en azılı katiller ile ilgili seri katil filmlerine, hikayelerine, belgesellerine bir bakın; katilleri insan öldürmeye iten nedenler neler, motive olduğu noktalar neler! Yapılanları anlayabilmek çok güç olsa...