Perşembe, Eylül 29, 2022

Güzel bir gün olsun!

Ünlü Filmlere Set Olan...

Dünyanın farklı kentlerinde öyle yapılar, öyle meydanlar, öyle manzaralar var ki hiç gitmemiş...

İki Ülkeyi Birbirine Bağlayan...

İspanya'nın özerk bölgesi Endülüs'teki Sanlucar de Guadiana ve Portekiz'in Algarve bölgesinde yer alan...

NASA ‘En Uzaktan Çekilen”...

ABD Uzay Dairesi NASA, şu ana kadar en uzaktan çekilen fotoğrafı paylaştı. NASA’ya ait...

Dünyanın En İkonik Fotoğrafları

Fotoğraf makinesinin icadından bu yana milyonlarca fotoğraf çekildi ve bunların bazıları zamana ve...
Ana SayfaBilimBermuda Şeytan Üçgeni'nin...

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Sırrı

Google News

Bermuda Şeytan Üçgeni, Atlantik Okyanusu’nda Bermuda Adası, Florida Yarımadası ve Porto Riko arasında kalan bir bölge. Gezegenin en büyük gizemlerinden birini barındıran bölge üzerinde yıllardır çalışmalar yürütülüyor. Southampton Üniversitesi’nden araştırmacılar, Bermuda Şeytan Üçgeni‘nin sırrını çözdü. Doğaüstü olaylarla ilişkilendirilen ortadan kaybolmalara, 3 bölgeden gelen fırtınaların yarattığı dev dalgaların sebep olabileceğini ortaya koydu.

Bermuda Şeytan Üçgeni, yıllardır gizemini koruyordu. Çözülemeyen gizem akıllara sualtı piramitleri, uzaylılar ve doğaüstü olaylar gibi birçok teoriyi getirdi.

On yıllar boyunca Florida-Porto Riko-Bermuda arasında kalan bölgede onlarca gemi ortadan kaybolmuş, yüzlerce kişi hayatını kaybetmişti. İngiltere’nin önemli üniversitelerinden Southampton Üniversitesi bu konunun üzerine eğildi.

Bir grup araştırmacı, Bermuda‘nın gizemini çözmek için yeni bir çalışma ortaya koydu. Bilim insanları, 1918 yılında Şeytan Üçgeni‘nde ortadan kaybolan Amerikan donanmasına bağlı USS Cyclops gemisini araştırmanın merkezine aldı.

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Sırrı

Bermuda Şeytan Üçgeni

1918 yılında Brezilya’nın Bahia bölgesinden Birleşik Devletlerin Maryland bölgesine doğru yola çıkan gemi, içindeki 309 kişiyle kayıplara karışmıştı. Amerika tarihinin savaş koşulları dışındaki en büyük kaybını oluşturan olayda gemiye ait tek bir iz bulunamadı.

Okyanus bilimci Dr. Simon Boxall, okyanusda 3 farklı yönden gelen fırtınanın bölgedeki efsaneyi çürüteceğini düşünüyor.

Boxall ve araştırmacı ekibi USS Cyclops’u temel alarak dalga simülasyonu oluşturdu. Boxall, “Kuzey ve güneyden gelen fırtınalara Florida’dan gelen fırtına da eklendiğinde, bu ölümcül dev dalgalar oluşturabilir. 30 metreyi bulabilen dalgalar Bermuda’nın lanetinin asıl sebebi” dedi.

office 2019 home business satın al

Okumaya devam edin

Dünyanın En Genç Google Ürün Uzmanı KEZZAP KS Oldu

Dünyanın En Genç Uzmanı KEZZAP KS oldu! Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google, aynı zamanda Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Google'ın programlarından olan Google ürün uzmanları programı'nın en genç ürün uzmanı 18 Yaşındaki Mersinli içerik...

Oyuncu Mustafa Tunahan Bodur (Tunbdr) : Oyunculukta Tamamen Duygular ve Düşünceler Konu Alınıyor

Mustafa Tunahan Bodur kimdir? Sevgilisi kim? Hangi diziden teklif aldı? Siyah saçlı ve esmer oluşuyla dikkat çeken Mustafa Tunahan Bodur nereli? Mustafa Tunahan Bodur nerede yaşıyor? Mustafa Tunahan Bodur sevgilisi var mı? Mustafa Tunahan Bodur ile keyifli bir röportaj yaptık. Yakışıklı...

Epic Games GTA 5 Hesabı Alma

Son zamanların vazgeçilmezlerinden biri olan GTA 5 oyunu artık çoluk çocuk demeden herkesin diline dolanmış durumda. Özellikle oyun dünyasının inanılmaz geniş bir şekilde yaşandığı bu dönemde herkesin bir GTA 5 ile macerası olduğunu söyleyebiliriz. Oyun Dünyasının En Uygunu Özellikle pandemi sürecinde...