Bermuda Şeytan Üçgeni

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Sırrı

Buradan kurtulan yok.

Bermuda Şeytan Üçgeni, Atlantik Okyanusu’nda Bermuda Adası, Florida Yarımadası ve Porto Riko arasında kalan bir bölge. Gezegenin en büyük gizemlerinden birini barındıran bölge üzerinde yıllardır çalışmalar yürütülüyor. Southampton Üniversitesi’nden araştırmacılar, Bermuda Şeytan Üçgeni‘nin sırrını çözdü. Doğaüstü olaylarla ilişkilendirilen ortadan kaybolmalara, 3 bölgeden gelen fırtınaların yarattığı dev dalgaların sebep olabileceğini ortaya koydu.

Bermuda Şeytan Üçgeni, yıllardır gizemini koruyordu. Çözülemeyen gizem akıllara sualtı piramitleri, uzaylılar ve doğaüstü olaylar gibi birçok teoriyi getirdi.

On yıllar boyunca Florida-Porto Riko-Bermuda arasında kalan bölgede onlarca gemi ortadan kaybolmuş, yüzlerce kişi hayatını kaybetmişti. İngiltere’nin önemli üniversitelerinden Southampton Üniversitesi bu konunun üzerine eğildi.

Bir grup araştırmacı, Bermuda‘nın gizemini çözmek için yeni bir çalışma ortaya koydu. Bilim insanları, 1918 yılında Şeytan Üçgeni‘nde ortadan kaybolan Amerikan donanmasına bağlı USS Cyclops gemisini araştırmanın merkezine aldı.

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Sırrı

Bermuda Şeytan Üçgeni

1918 yılında Brezilya’nın Bahia bölgesinden Birleşik Devletlerin Maryland bölgesine doğru yola çıkan gemi, içindeki 309 kişiyle kayıplara karışmıştı. Amerika tarihinin savaş koşulları dışındaki en büyük kaybını oluşturan olayda gemiye ait tek bir iz bulunamadı.

Okyanus bilimci Dr. Simon Boxall, okyanusda 3 farklı yönden gelen fırtınanın bölgedeki efsaneyi çürüteceğini düşünüyor.

Boxall ve araştırmacı ekibi USS Cyclops’u temel alarak dalga simülasyonu oluşturdu. Boxall, “Kuzey ve güneyden gelen fırtınalara Florida’dan gelen fırtına da eklendiğinde, bu ölümcül dev dalgalar oluşturabilir. 30 metreyi bulabilen dalgalar Bermuda’nın lanetinin asıl sebebi” dedi.
Total
0
Shares
Önceki
Laurent Rosset: Bir Photoshop Ustasının Cennet Hayali
Laurent Rosset

Laurent Rosset: Bir Photoshop Ustasının Cennet Hayali

Bu içerik ilk olarak 4 Mart 2020 tarihinde yayınlandı

Sonraki
Dünyadaki En Güzel 9 Şelale
Dünyadaki En Güzel 9 Şelale

Dünyadaki En Güzel 9 Şelale

En güzeli hangisi?

Bunları da Beğenebilirsin