1. Pop-Kültür

Avengers: Endgame 3 Saat Olacak

Sinemaseverlerin heyecanla beklediği Avengers: Endgame filmi hakkında yeni bilgiler ve görüntüler gelmeye devam ediyor. Son olarak filmin 3 saat olacağı yönünde bir bilgi paylaşıldı.

26 Nisan‘da vizyona girecek olan filmin yönetmenleri Joe ve Anthony Russo, geçtiğimiz günlerde bir röportaj verdi. Avengers: Endgame yönetmenlerinden Joe Russo konuyla alakalı olarak şunları söyledi:

“Stüdyoyla en iyi hikayeyi çekeceğimiz konusunda uzlaşmıştık. Şu anda test gösterimlerinden gelen sonuçlar doğrultusunda da filmin oldukça iyi tepki aldığını görüyoruz. Tabii ki filmi daha bitirmedik ancak bulunduğumuz konumdan memnunuz. Ve belirtmemiz gerekiyor ki bu film kendinden önce gelen 22 filmin sonlandığı yer olacak. Bu açıdan anlatmamız gerek çok fazla hikaye var. Bu hikayeyi başarıyla anlatmanın en önemli ögesi de istediğimiz duyguyu verebilmek olacak. Bu kadar karışık bir hikayeyi güçlü duygusal anlarla anlatmak istiyorsanız da belirli bir süreye ihtiyaç duyuyorsunuz doğal olarak. Bu durumda da 3 saat gibi bir süreye ihtiyacımız var sanırım.”

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame

Film sürelerinin sinema salonları tarafından kısaltıldığı bir gerçek ancak Avengers: Endgame filmi için işler farklı olabilir.

Ayrıca Avengers: Infinity War filminin de 2 saat 40 dakika gibi nispeten uzun bir süresinin olması yeni filmde süre kısıtlanması yaşanmayacağının bir göstergesi olabilir.