Al Pacino’nun Yeni Filmi Paterno’dan Fragman Yayınlandı

2017’nin son aylarından bu yana hem Hollywood, hem de Avrupa sinemasının gündeminde sektördeki cinsel taciz skandallarını ve kadın-erkek eşitsizliğini hedefine alan MeToo ve Time’s Up hareketleri var.

Başrolde usta oyuncu Al Pacino‘nun yer aldığı Paterno, konusu itibariyle tam da zamanın ruhuna uygun bir film. Film, Pennsylvania State University’nin Amerikan futbol takımının başında kolej futbolunun en çok galibiyet elde etmiş koçu olan Joe Paterno‘nun adının taciz skandalına karışmasının ardından yaşananları anlatıyor.

Televizyon filminin yönetmen koltuğunda son olarak Robert de Niro’lu bir diğer televizyon filmi Wizard of Lies’ı yöneten Barry Levinson oturuyor.

Al Pacino'nun Yeni Filmi Paterno’dan Fragman Yayınlandı 1

Al Pacino’nun Joe Paterno’ya Hayat Verdiği Paterno’dan Fragman Yayınlandı

Oyuncu kadrosunda Al Pacino’nun yanı sıra son dönemin öne çıkan isimlerinden Riley Keough‘la birlikte Kathy Baker, Greg Grunberg ve Annie Parisse gibi isimlerin yer aldığı Paterno’nun senaryosu ise Debora Cahn, David McKenna ve John C. Richards üçlüsüne ait.

Son yıllarda genellikle düşük profilli projelerde yer alan efsane oyuncu Al Pacino’yu Martin Scorsese ile bir araya geldiği ve büyük bir merakla beklediğimiz The Irishman’dan önce izleyeceğimiz son film olacak Paterno, 7 Nisan‘da HBO ekranlarından izleyiciyle buluşacak.

You may also like