Cumartesi, Ekim 1, 2022

Güzel bir gün olsun!

Bu Telefonlar Kansere Yol...

Almanya Nükleer Güvenlik Radyasyondan Korunma Ofisi tarafından kansere yol açan, en çok...

Dünyanın En İyi 10...

Bu sezonun parlayan yıldızı Doğu Ekspresi'ne alternatif olarak dünyadaki en iyi tren rotaları...

Titan Uydusunda Yaşam İzleri

Dünya dışında yaşamın varlığı insanoğlunun merak ettiği konuların başında gelmiştir. Bilim adamları Satürn’ün...

CIA İddiası: Adolf Hitler...

II. Dünya Savaşı'nda büyük bir katliama yol açan Naziler ve Adolf Hitler hakkındaki...
Ana SayfaPop-KültürAkıllı Telefonlar Yokken...

Akıllı Telefonlar Yokken Tuvalette Ne Yapıyorduk?

Google News

Teknolojinin gelişmesi en özel anlarımızdan biri olan tuvalete kadar etki etti. İş yerinde, evde, dışarıda, umumi tuvaletlerde artık hepimiz farklı aktiviteleri yerine getiriyoruz.

Önceden çizgi romanların, kitapların, gazetelerin bir çoğu o tuvaletlerde biter, böylece Türk’ün değerli vakti boşa harcanmamış olurdu. Artık durum farklı.

Tuvalete mutlaka akıllı telefonlarımızla, Ipadlerimizle girip vaktimizi geçiriyoruz.

Peki önceden neler yapıyorduk ?

Kitap Okuma

Akıllı Telefonlar Yokken Tuvalette Ne Yapıyorduk?

Önceden tuvaletlere girmeden önce kitaplar hazırlanır gereken zaman dilimi oluşturulur ve o şekilde tuvaletlere girildi. Gençlik okuduğu kitapların bir çoğunu o tuvaletlerde bitirirdi. Hatta kitabı satın almadan önce “Heh bu güzel bunu tuvalette okurum ben.” Diyenler mutlaka vardır.

Gazete Okuma

Akıllı Telefonlar Yokken Tuvalette Ne Yapıyorduk?

Güne elimizi yüzümüzü yıkayarak başlar ardından tuvalet yeni adresimiz olurdu. Günün en önemli haberleri o tuvalette okunur ve fikir edinilirdi.

Deterjan İçeriği

Akıllı Telefonlar Yokken Tuvalette Ne Yapıyorduk?

Tuvalette oturuş esnasında annemizin güzelce derlediği Yumoş gibi deterjanların içerikleri okunur ve bir sonraki randevuya kadar biz fark etmesek de tekrar edilir ve ezberlenirdi.

Tuvalet Kağıdı İsraf Etme

Akıllı Telefonlar Yokken Tuvalette Ne Yapıyorduk?

Can sıkıntısından oturduğumuz yerde tuvalet kağıtlarından şekiller yapıp israf edilirdi. Kısa bir süre sonra da ev ahalisinden azar işitilir ve bir yetenek daha körelmiş olurdu.

Fayansları Sayma

Akıllı Telefonlar Yokken Tuvalette Ne Yapıyorduk?

Akıllı telefonlar yokken zamanla canımız sıkılır ve işimiz de biraz uzun sürecekse mutlaka bir aktivite aranırdı. Sağa sola sıkkın bir ifadeyle bakıldıktan sonra fayanslar sayılır ve tuvaletin mimari yapısı gitgide açığa çıkardı.

avast premier satın al

Okumaya devam edin

Dünyanın Gözünden Atatürk

Bugüne kadar Atatürk'ü onun bıraktığı Türk gençliğinden, Atatürk'ü görenlerden, öğretmenlerden, siyasetçilerden ve daha bir çok kişiden dinledik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bu kez dünyanın gözünden dinleyelim istedik. Atatürk, uluslar arası anlayış, iş birliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü...

Ağlayan Çocuk Tablosunun Laneti

Sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada ciddi bir üne sahip Ağlayan Çocuk Çiko resmi. İtalyan Bruno Amadio tarafından yapılan Çiko, tüm dünyada ticari bir amaç olarak kullanıldı. Hiçbir sanatsal değeri olmayan bu tablo kitlesel tüketim için seri halde üretilmeye başlandı ve...

Dünyadaki En Azılı Katiller

Her toplumda ilgi çeken seri katil hikayelerinin günümüzdeki cazibesi hiçbir zaman dinmiyor. Dünyadaki en azılı katiller ile ilgili seri katil filmlerine, hikayelerine, belgesellerine bir bakın; katilleri insan öldürmeye iten nedenler neler, motive olduğu noktalar neler! Yapılanları anlayabilmek çok güç olsa...